GMail Drive - jak usunąć?

W menedżerze urządzeń daj jeszcze Widok, pokaż ukryte urządzenia, tak aby było widać Starowniki niezgodne z Plug and Play (może tu coś będzie).

Skąd był ściągnięty ten program ? Z tego położenia ?:

http://www.viksoe.dk/code/gmail.htm

Czyli skoro były, to jednak odinstalowanie nie przebiegło jak trzeba. Próbowałeś jeszcze raz zainstalować ten program a potem go odinstalować ? Ja nie mówiłem, że te pliki masz usuwać. Wykonałeś wcześniej (to jest jedna linijka):

rundll32.exe C:\WINDOWS\system32\ShellExt\GMailFS.dll,Uninstall C:\WINDOWS\system32\ShellExt\GMailFS.inf

? (może po prostu źle Cię zrozumiełem).

Na koniec daj jeszcze log z Silent Runners (też wrzuć na jakiś serwer):

http://www.searchengines.pl/index.php?s … 5989&st=15

bo widzę, że w nim widać tego typu rozszerzenia.

Kloss-J23 dzieki za pomoc, ale nie powiem Ci czy pomogły Twoje wskazówki. Płyta główna mi siadła i prawdopodobnie po zakupie nowej lub nowego kompa zrobie format.

Pozdrawiam.

Nie doczytałem się recepty na usunięcie dysku GMail Drive więc opisuję jak udało mi się to zrobić.

Edytujemy rejestr systemowy i szukamy ścieżki: HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\GMailFS zaznaczamy klucz UninstallString i prawym klawiszem myszy otwieramy okno opcji. Wybieramy “modyfikuj” co pozwala na otwarcie okna edycyjnego pozwalającego na skopiowanie ciągu danych: “rundll32exe C:\WINDOWS\system32\ShellExt\GMailFS.dll,Uninstall C:\WINDOWS\system32\ShellExt\GMailFS.inf”.

Dalej: Start i w oknie Uruchom wklejamy skopiowany z rejestru ciąg danych (podany wyżej) i komendą OK uruchamiamy deinstalację. System prosi nas o

reset i po ponownym uruchomieniu komputera dysk Gmail Drive znika jak “sen jaki złoty…”, oczywiście wszystko co upakowaliśmy na GMail Drive

przepadło, ale i tak już tam nie wejdziemy i chyba nikt nie był na tyle niemądry, by umieszczać tam cenne albo “delikatne” dane. Wnioski: daliśmy się “wpuścić”, bo ten dysk to nie jest twór Google i taki właśnie musiał być koniec. Ktoś nazbierał masę danych, a czy na coś mu się przydadzą to już inna sprawa. Teraz już wiemy jak ufać sieciowym magazynom pamięci :slight_smile: . Opisanym sposobem zlikwidowałem GMail Drive na laptopie pod Vistą Home Premium i desktopie pod XP Home. Opis ten zrobiłem z procedury likwidacyjnej z XP Home i opisałem szczegółowo, bo pod Vistą kasowałem na początku i nie spisałem cytowanego ciągu danych, jednak ktoś kto umie posługiwać się edycją rejestru poradzi sobie (regedit), bo tylko trzeba szukać klucza i skopiować jego dane i niczego nie kasować w rejestrze. Powodzenia! :smiley: