Gmail i załączniki

Mam problem z wysyłaniem załączników z konta gmail. Robię to z pod przeglądarki i nic z tego nie wychodzi. Bez załącznika idzie, aż miło patrzeć.

Poza tym mam Incredimaila i za cholerę nie mogę go skonfigurować, przeszukałem już wszystkie tematy, kombinowałem na wszystkie strony i nic, dostaje maila zwrotnego z informacją:

Tu serwer pocztowy o2.pl.


Wiadomosc zalaczona ponizej zostala zwrocona do nadawcy


Jesli chcesz zasiegnac wiecej informacji wyslij list do 


koniecznie zalacz wtedy tresc tego listu. Inaczej nie bedziemy mogli pomoc.


    Serwer pocztowy o2.pl

: host gmail.pl[213.239.204.152] said: 554
: Relay access denied (in reply to RCPT TO command)

z góry dziękuje za pomoc

Gmail nie pozwala na przesyłanie plików z rozszerzeniem exe, nawet jeśli są one spakowane (.zip, .tar, .tgz, .taz, .z, .gz) może tu jest problem? Jak na razie, o ile pamiętam, to rar ne jest skanowany. A wszystko po to, aby zmniejszyć ilość wirusów przesyłanych emailami.

Aha, no i jest oczywiście limit wielkości załącznika - 10MB.

Pozdrawiam.

PS. Co to jest za konto w …@gmail.pl ?? Nie powinno być …@gmail.com??

A jest gmail pl??? Co do załączników .exe to faktycznie nie da się ich wysyłać, odnoście limitu to ja wysyłałem większe pliki niż 10MB więc możliwe że jest większy limit.

Cóż… gmail jest nadal w fazie beta testów, dlatego takie bugi pewnie jeszcze się będą zdarzać, jednak na stronie gmail można przeczytać:

you can send and receive messages up to 10 megabytes (MB) in size

Jednak rozmiar będzie zależeć od załącznika, dodawane są do niego jeszcze inne dane, przez co wysyłając np. plik 6MB, ma on faktycznie wielkość 8-10MB