Gmail + Thunderbird

(Pyra20) #1

Zainstalowałem MT i ustawiłem tak jak jest tu:

http://mail.google.com/support/bin/answ ... swer=13285

ale gdy daje żeby pobrało nowe wiadomości to:

• albo pisze że przekroczono limi czasu

• albo nie ma nic

ale jak wejde przez strone na poczte to mam 2 nowe wiadomości. Dlaczego ich nie pobiera ?

(M Kupczynas) #2

Wejdź na Gmail przez www > ustawienia > Przekazywanie i POP > Uaktywnij POP dla wszystkich wiadomości (nawet już pobranych wiadomości) > zapisz zmiany. Po tym powinno być wszystko ok.

(Pyra20) #3

zaznaczyłem, ale daje nie chce pobrać tych 2 wiadomości.. ;/

(kris) #4

A inne nowe wiadomości pobiera ? jeżeli tak to spróbuj tak wyrzuć te dwie wiadomości do kosza bo tylko w koszu ich nie widać jako nie odebrane ( nie usuwaj ich z kosza ) i zamknij konto ( oczywiście nie masz ustawionego automatycznego czyszczenia kosza po wylogowaniu ) zamknij też Thunderbird po czym wejdź z powrotem na gmail przywróć wiadomości z kosza do odebrane i zamknij ponownie konto otwórz Thunderbird i daj pobierz , u mnie pomaga .

(Pyra20) #5

pobiera wiadomosci stare ... i bede musial tak robic za kazdym razem ? przeciez to bez sens.. to walic taki klient poczty !

(kris) #6

ja tak musiałem tylko raz tak zrobić i to tylko dlatego , że przerwałem pobieranie

ja nie narzekam pobiera i wysyła wiadomości bez problemu i w odróżnieniu od np. Outlooka nie mam problemu z nortonem , który blokował wychodzące wiadomości .

(Pyra20) #7

zrobiłem tak jak napisałeś i nic ! dalej kapa !

nie wiem chyba sie załamie, może coś zle poustawiuałem ?

kiedys probowałem oulooka zrobi,.c i teżmi sie nie udało nie mam szcześcia do tego typu programów :frowning:

(kris) #8

Nie wiem jakie są różnice w konfiguracji między Thunderbird 0.x a Thunderbird 1.5 ale jak masz tego z vortalu to powinieneś zrobić tą konfiguracje http://mail.google.com/support/bin/answ ... swer=38343

(Pyra20) #9

jest tak samo jak tam

ale teraz jak pobieram wiadomosci to mi wyskakuje