Gmail - Weryfikacja konta?

Witam,

Mam konto Gmail od kilku lat. Od jakiegoś czasu nie mogę się do niego zalogować gdyż Google wymaga “weryfikacji” konta która to polega na wyłudzeniu moich danych (numeru telefonu na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny). Pytanie co mam zrobić gdy nie mam ochoty podawać moich prywatnych danych (numeru telefonu) lub po prostu nie posiadam telefonu komórkowego ? Czy istnieje jakiś alternatywny sposób weryfikacji konta czy pozostaje mi zmiana e-maila ?

http://mail.google.com/support/bin/topic.py?topic=1669055

Z tego co czytałem na innych forach to trzeba

Jak mi to wyskakuje, to nie wpisuję żadnego numeru, zostawiam to pole puste i tylko klikam „ weryfikuj". Jak masz stare konto, to nie musisz nic wpisywać (przynajmniej do tej pory tak było).

Mi też od czasu do czasu rzuca prośbą o podanie nr. telefonu jednak tam jest chyba opcja przypomnij mi później/pomiń lub coś w ten deseń, zawsze jej używam i normalnie się loguję na skrzynkę…

BTW. W sumie ta weryfikacja nie jest taka zła, zapobiega potrzebie używania drugiego maila (do którego też można stracić dostęp w niesprzyjających okolicznościach) i będę musiał w końcu podać im ten nr, choć zastanawiam się co będzie w przypadku utraty tego nr :wink: :lol: