Gmail - zaczyna spam docierac

(Krzysiek21) #1

Nie wiem tylko czy u mnie,ale zaywazyłem ostatnio że zaczałem dostawac emaile z nieznanych adresów..

Czy ktoś jeszcze pócz mnie dostaje na gmaila reklamówki itp.

Ostatnio dotarły do mnie na skrzynke reklamy jakis serwisów warezowych,erotyczny6ch a dzisiaj od "Kasi" :lol: dostałem email z adresem gdzie ma byc niby fotka jej...

Adres kończył sie na domenę ru co może swiadczyc o skrzynce spamerskiej....

Oczywscie te maile wszystkie poleciały w kosz..

Zastanawiam sie czy nie bedzie trzebało za jakis czas rozglądac się za inną skrzynką email,wolna od spamu... :?

(Gismo137) #2

ja mam konto na gmailu i nie dostaję żadnego spamu...

(rgabrysiak) #3

A ja potwierdzę słowa autora postu odkąd GMail stał się ogólnie dostępny zdarzają się "niechciane wiadomośći"

Pozdrawiam

(Bionicman) #4

Też dostałem spam(3 maile), jakieś 2 miesiące temu(znowu coś wygrałem). Ale od tego momentu nie było już wiecej spamu.

(Me) #5

WIELKI BŁĄD. Zaznaczasz emaila, klikasz zgłoś spam i juz. A folderu spam nie ruszasz... niech tam sobie siedzi... Mi na maila dziennie przychodzi 50-60 Emaili "chcianych" i jakies 200 do spamboxa (raz na 2 tygodnie trafie spam w inboxie)

Nigdzie nie jest tak dobrze;]

(Elenka1984) #6

Trochę mi spamu przychodzi, ale to dlatego, że mam przekierowanie z o2 :slight_smile: a tak poza tym, to czyściutko... :]

(Craker92) #7

A ja nie mam SPAMU na gmailu ale czasami nie chce mi wysyłac dużych plików :frowning:

Pozdro :stuck_out_tongue:

(Krzysiek21) #8

no fajnie,czy tylko to zgłoszenie spamu coś da?

Próbowałes? był jakiś efekt?

(Hyberfox) #9

A teraz moje pytanie..

Czy da się skonfigurawać program pocztowy do obsługi poczty z GMAIL???

Potrzebne mi są serwery smtp i pop3.

Prosze o pomoc!!

(system) #10

Mi od początku użytkowania GMAIL'a ani jeden SPAM nie przyszedł. Może dlatego, że jeszcze nigdy przy rejestracji w różnych serwisach nie podałem tego maila (zawsze podaje konto na O2)

(Krzychuu) #11

To zależy od konta -> ja nic nie dostaje, a kolega 200 wiadomości dziennie. :mrgreen:

(Barteek) #12

Oczywiście, że da się...

SMTP: smtp.gmail.com , Port: 587

POP3: pop.gmail.com , Port 995

Serwery wymagają bezpiecznego połączenia SSL

Serwer wychodzący wymaga uwierzytelniania

Na koncie GMail wejdź w ustawienia > Przekazywanie i POP > wybierz opcję "Uaktywnij POP dla wszystkich wiadomości"

Tutaj masz link do strony z opisem krok po kroku (po angielsku) jak należy skonfigurować m.in. Outlook'a, Thunderbird'a czy Eudore

...a co do spamu to w GMail'u mam konto od ponad miesiąca i nie miałem jak do tej pory ani jednej nie chcianej wiadomości co bardzo mnie cieszy, ponieważ wcześniej miałem konto na wp i codziennie przychodziło po kilka, a nawet kilkanaście spamerskich wiadomości.

Pozdrawiam

(system) #13

co do spamu to chyba zależy od tego na jakie konto wysyłałeś sobie zaproszenie. jeśli dostałeś zaproszenie na konto nieużywane, wolne od spamu itp to nie będziesz miał spamu na gmailu. jeśli jednak wysłałeś zaproszenie ka konto ktore powszechnie uzywasz i jest spamowane to będziesz otrzymywał spam i na konto gmaila

(Neon1992) #14

Ja używam konta e-mail na GMailu od ponad 1 miesiąca i zero spamu i innych pozostałych wiadomości tego typu.

(Rlk120) #15

Ja używam poczty na Gmailu i na Onecie i nigdzie spamu ni widu ni słychu :stuck_out_tongue:

(Rosa Killer) #16

ja mam gmaila i dziś miałem 28 takich wiadomości w skrzynce, ale oczywiście w folderze spam.