Gmail

(fan77) #1

Siemka,mam pytanko odnośnie konta gmail.Nie dochodzą mi wiadomości spakowane rarem i z koncówką exe,exe to normalka zabezpieczenie antywirusowe ale zeby spakowane też i tu moje pytanko czy wszyscy tak macie czy to jakiś problem?

(boczi) #2

Mamy tak wszyscy. Jest to blokada na tych kontach ze względu na potencjalnie niebezpieczne załączniki. Najlepiej wysyłać plik usuwając rozszerzenie.

(fan77) #3

Ale napisałem ze z rozszerzeniem exe to wiem ale spakowane rarem tez? mam zaznaczone ukrywanie rozszerzeń więc koncówki rar mi nie wyswietla to nie mam co usunąć.

(boczi) #4

Zip też jest blokowane.

By zrobić widoczność rozszerzeń, zrób tak:

Mój komputer -> Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> Ukryj rozszerzenia znanych typów plików (to odznacz) i daj OK.

(fan77) #5

No i wtedy zaczyna sie problem bowiem wyswietla sie informacja ze jak zmienie nazwe to plik stanie sie nieprzydatny do uzycia :slight_smile: Robię tak pomimo to zmieniam i ten "nieprzydatny plik wysylam pocztą na gmail,odbieram go nadpisuje rar i mam to co chcialem czy tak to sie odbywa w gmailu?

(boczi) #6

Tak. Wysyłasz plik bez rozszerzenia i po otrzymaniu dopisujesz rozszerzenie. Np. .rar

To działa. :slight_smile:

(fan77) #7

Heh to strasznie ułomna jest ta poczta,przecież większość wysyłających do mnie nie ma o tym pojęcia i poczta ginie w przestworzach,chyba pozostane jednak przy naszym niezawodnym onecie :slight_smile: Dzieki