GNU Free Documentation License

Jak w temacie. Wiek ktoś może co trzeba zrobić by móc umieszczać na swojej stronie dokumenty oparte na tej licencji(chodzi mi o to czy trzeba tam pisać źródło itp.)?

Pozdrawiam.

Ło jezu a google to ty nie masz? Odnalezienie tego zajeło mi ok. 30 sekund. http://pl.wikipedia.org/wiki/GNU_FDL

Nikt cię do tego nie zmusza. Jak nie masz ochoty to nie musisz tego robić. W każdym poście zwracasz uwagę, moze byś sobie darował.

Ja znalazłem to szybciej. Jednak nie w tym rzecz. Niebardzo rozmumiem zasady tej licencji. Wyobraź sobie, że chce skopiować jakiś tekst z Wikipedii i wkleić na moją strone. I niewiem czy wystarczy jak umieszcze źródło pod tekstem czy musze napisać, że to jest rozpowszechniane na tej licencji itp.

Pozdrawiam.

chyba wystarczy źrodło :wink:

Warto pomyśleć o Creative Commons.

Robię stronę o filozofii i znalazłem na Wikipedii przydatne dokumenty, które chciałbym umieścić na tej stronie. Niestety na Creative Commons niema niczego co mogło by mi się przydać, ale dzieki.

Pozdrawiam.

ROTFL

Poczytaj dokładnie o co tam chodzi (hint: chodzi o licencję, z której możesz skorzystać). :slight_smile:

Czytałem to zanim napisałem posta, tylko niewiem jak ma wyglądać informacja o prawie autorskim i nota mówiąca, że do dokumentu ma zastosowanie niniejsza licencja. Jeśli byłby ktoś tak uprzejmy to niech mi k wzór napisze. Z góry dzięki.

Pozdrawiam.