GO Internet i FTP

Korzystam Z GO Internet. Chciałbym połączyć się z drugim komputerem przez internet. GO działa przez proxy i daje dynamiczne IP ale aktualne IP można podać np. przez GG lub telefonicznie. Po konfiguracji proxy u siebie mogę się połączyć z partnerem który ma u siebie serwer FTP i pobrać plik. On ze mną nie może się połaczyć pomimo wpisania mojego aktualnego IP. Może ktoś wie jak skofigurować że by to działało?

Pozdrawiam :smiley:

Nie wiem co to jest GO internet ale jeśli chcesz mieć net, na drugim kompie to wpisz adres IP tego komputera który się łaczy przez GO internet w bramke tego drugiego w pol sieciowym protokołu IP i w ogole skonfiguruj to poloczenie

Go Internet to połączenie - do mnie przez satelitę Astra a ode mnie przez modem GPRS w sieci Idea. Nie chodzi mi o połączenie w sieci LAN tylko o połączenie na “zewnątrz” np. z serwerem ftp który ma kolega w Krakowie a ja jestem np. w Kielcach. Efekt jest taki że ja od niego mogę brać pliki a on ode mnie nie. Dla wyjaśnienia - GO jest przez serwer proxy (stały) a mnie jest każdorazowo przydzielane dynamiczne (zmienne - ale to nie problem) IP.

Nie spotkałem sie z taką sytuacja, ale czasami moze przeszkadzac firewall itp.

Nie mam żadnego firewala poza systemową zaporą w Windows XP

Czasami winny jest dostawca netu. Wejdź na google grupy dyskusyjne i tam popytaj. Na profesjonalnej uzyskasz odpowiedź :slight_smile:

Jak ty chcesz zrobic aby koles od ciebie pliki sciagal skoro twoim laczem zwrotnym jest modem gprs To ono bedzie wykorzystywane do wysylania plikow jak i geenrowania zapytan z danymi ktore cie intersuja

Chciałbym z tobą pogadać o tym GoInternet Lexypl, poniewż chce to sobie założyć i nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie. Wyślij mi mailem nr swojego tel na maila: kicus@tenbit.pl bo chce sobie jak najszybciej założyć stałe łącze. Zadzwonie i pogadamy. Z góry THX!