Goclever NAVIO 400 jaką mapę Europy wgrać?

Witam, posiadam nawigację Goclever NAVIO 400 z mapą Polski. Chciałbym zainstalować tam mapę Europy, ale nie wiem jakie tam mapy się wgrywa, czy Auto mapa czy jakaś inna. Jeśli inna to jaka?

I czy musi to być mapa producenta nawigacji, czy innego producenta może być? Bo wiem, że można w nawigacjach wgrywać inne nie koniecznie mapy producenta.

I czy da się takie mapy pobrać za darmo, np. Google lub coś podobnego (jeśli istnieją inne).

Mapy do urządzeń GPS się kupuje, jeśli nie chcesz płacić zmień forum.

To jakim cudem kolega ma mapę całej Europy w nawigacji wgraną na kartę pamięci i mu działa, a jego nawigacja ma już swoje lata świetności i jest duża starsza niż moja. I mówił mi, że na jego nawigacji obojętnie od jakiego producenta mapa działa.

A w sklepie przy zakupie mówili mi też, że aktualizacje są dostępne u niektórych producentów do wybranych modeli za darmo. Więc pytam się jak sprawa wygląda z moją nawigacją. Może ktoś wie?

I nie prawdą jest, że za (wszystkie) nawigacje/za mapy się płaci, bo OVI Mapy do Noki są darmowe, wiem bo posiadam takie mapy w swojej Noki. Są dostępne do pobrania przez program Ovi Suite.

Z tego, co wiem do nawigacji można wgrać każdą mapę, jeśli nawigacja posiada Windowsa.

Nie ma jednak darmowych map, więc jak ktoś chce wgrywać nowe, to musi posiadać na każdą licencję.

Map Europy jest kilka, najpopularniejsze u nas to MapaMap Travel Europa oraz AutoMapa Europe. Zobacz, czy można zarejestrować urządzenie na stronie producenta, może znajdziesz tam jakieś aktualizacje do map, choć aktualizacje i tak zazwyczaj nie są dożywotnie.

W tej moje nawigacji właśnie jest Windows CE Core 5.0.

I z tego co wyczytałem w Internecie aktualizacja mapy, jak w moim przypadku, mapy Polski (bo takową mam) jest przez rok darmowa. A dokupić można Europy, ale z tego co widzę, się nie zmieści na to urządzenie, bo jest to tylko mapa Polski, więc i nawigacja ma za mało pamięci by zmieścić mapę Europy (bo wersja gdzie jest mapa Polski w nawigacji, ma mniej pamięci niż w nawigacji z mapą Europy).

Ale za dużo zachodu w aktualizacji jest też, jakaś rejestracja urządzenia, podawanie swoich danych, numeru telefonu, itp. Nie wiadomo po co im. Do tego sama podmiana i instalacja plików też niesie za sobą sporo roboty. O to co znalazłem:

http://www.techsat.jesto.pl/instrukcja_aktualizacji_viagps.pdf

Chyba dam sobie spokój, bo jeszcze uszkodzę i się potem nie uruchomi.

Ale i teraz zauważyłem, że chyba nie ma aktualizacji do tej mapy, bo mam aktualną z września 2011.