Godzina policyjna dla małoletnich ;/

Co o tym sądzicie … jak dla mnie jest to śmieszne …Najpierw mundurki teraz godzina policyjna i co jeszcze ?? A co będzie następne ?? Kara śmierci za to że się nieletni opił ??

__________________________

zaczerpnięto z : http://www.gazetaprawna.pl/index.php?ac … .1.0.1.htm

trochę dyscypliny nie zaszkodzi :stuck_out_tongue:

Kiedyś uczono mnie, że jednym z podstawowych praw wolnego człowieka w demokratycznym państwie jest zasada domniemanej niewinności. Ale to było jeszcze za czasów tej złej i niedobrej III RP…

daniel10 nie masz racji !!

Tęsknę za nią :frowning:

to okropnie XXXXXX pomysł… przesada. Zamiast ograniczać niewinnych, karać winnych! I zapobiegać!

FilipS godzina jak najbardziej wiele malych gowniarzy sie napije potem lata i niszczy co popadnie. Ja nie mowie bo mam 18 lat znam wiele ludzi na osiedlu i wiem do czego sa zdolni ale wlasnie zylismy bez zadnej dyscypliny i mamy taki efekt ze samochod na parkingu przy chodniku sie mozna bac postawic bo taka grupka gowniarzy ci go poobija. Mi osobiscie sie nieraz noz otwiera na 15 latkow ktorzy zgrywaja cwaniakow kim to oni nie sa laza grupami, a jak by sie wbil miedzy taka grupke to by sie posrali i do mamy lecieli. Godzina 22 podczas wakacji powinna byc zniesiona bo wiadomo sa to wakacje natomiast podczas roku szkolnego powinna jak najbardziej obowiazywac. Reszty pomyslow giertycha nie popieram (mundurki , amnestia) i cala reszta poronionych pomyslow

I jeszcze jedno jezeli dzieciaki chca zgrywac doroslych palic papierosy notorycznie pic co weekend do nieprzytomonosci tzw (zgona) badz brac narkotyki to niech oni za to ponosza odpowiedzialnosc a nie rodzice. Zlapia takiego to rodzicow niech nie ciagaja po sadach badz komendach jak jest dorosly aby pic palic brac narkotyki chodzic do 12 w nocy nie sluchac swoich rodzicow to niech sobie sam radzi jak jest taki madry.

i dobrze robią :!: :twisted:

dzieciaki przesadzają …

na niektórych dzielnicach nieda sie w nocy przejść bo stoją szczeniaki w kapturach …

powinni jeszcze wprowadzić surowsze kary dla nieletnich takie same jak dla dorosłych niepowinno być tak że dziecko coś zrobi i nic mu niemożna zrobić to jest chore !!

I dlatego właśnie owinny być zaostrzone kary, żeby nawet bali się alkochool kupić! A i tutaj o sprzedawaniu go… Właściwie nie sposób mówić o jednej sprawie, gdyż jest tu powiązanych wiele przyczyn wandalizmu, chuligaństwa i czynów karalnych.

podpisuje sie pod tym obiema rękami !!

poczucie bezkarności sprawia że właśnie takie cyrki się dzieją …

Te mundurki to nie koniecznie.

U mnie tego nei będzie :stuck_out_tongue:

No własnie, niestety… ale ja mam 15 lat i dlaczego jako osoba nie należąca do takich grup muszę być w ten sposób ograniczany? Znam wielu ludzi (młodszych i starszych) którzy tylko wychodzą ze szkoły, idą do meliny, palą, piją… zaczepiają niewinnych…

Zaostrzyć kary! I EGZEKWOWAĆ JE!


Też się tego spodziewam :stuck_out_tongue:

Tak, racja. ale np moi rodzice nigdy do takiej sytuacji nie dopuścili, żebym się tak zachowywal (za co bardzo jestem im wdzięczny) bo grunt do wychowywanie, a jak ja widze takiego 12 latka z 10 kolegami starszymi o 23 lata który 16 latka zaczepia i kaze mu dawać kasę to mnie krew zalewa!! :evil: :evil:

FilipS i to jest podstawowy blad powinni lapac i karac tych co tak robia. Bo ograniczaja cale spoleczestwo mlodzierzy co nie jest w porzadku wobec ich. Ja tez nosze bluzy z kapturem itd itp zadaje sie z roznymi ludzmi. ale swoj rozsadek mam i samochodu ktory nie nalezy do mnie nigdy w zyciu bym nie kopnal nie pobilbym nikogo kto normalnie idzie po chodniku. Niektorzy za duzo sobie pozwalaja i to jest bardzo nie wporzadku

Jestem za. Skoro do 18 roku życia nie odpowiadasz całkowicie (jak dorosły) za swoje czyny to nie szwędaj się nocą po mieście.

FilipS Twoim rodzicom sie to udalo ale znam duza czesc gdzie sa to nie udaje badz dzieciak bedzie przytakiwal wyjdzie z domu i bedzie robil dalej co mu sie podoba.

I jeszcze trochę:

Niepotrzebnie cenzurują twarze przestępców w telewizji jeżeli jest czasem reportaż, tych gówniarzy którzy chodzą, “wożą” się i popychają kogo popadnie, piorą tego kto tylko się na nich spojrzy, bo jest ich tylu, tylu głupich gnoi którzy czują się BEZKARNI! Tak, i ja ubieram się różnie, ale to nie świadczyo tym kim jestem.

Bluzy z kapturem? Czemu zawsze te łyse głąby (stereotyp) chodzą w kapturach? Może dla ukrycia swej tożsamości? Wg mnie stąd wzieła się ta moda. Ale to nie o to chodzi… chodzi o ich poczucie bezkarności. Myślą że jak jest ilch wielu to mogą robić WSZYSTKo, dosłownie wszystko.

Zlałem takiego małego gówniarza z 2 lata młodszego ode mnie (kurna, złałem… popchnąłem go ręką że się przewrócił i uciekł) bo podszedł do mnie i mówi “co się k*** wozisz, zgrywasz kozaka? dawaj kase!” - szedłem normalnie i gdy to usłyszałem byłem w ciężkim szkoku!

A na następny dzień musiałem zmierzyć się z 2 17 latkami… co to ma w ogóle być? To jest szokujące…

FilipS wtedy zwołaj koelgoów i wiadomo… < wersja nieoficjalna i oczywiście nie popieram :wink:

a na powaznie… niechodzi o to że jak masz 16 lat to jestes “złym człowiekiem” chodzi o to aby tych szczyli co pija, wydaje im sie ze sa wielcy pozamykać i wymierzyc im kary… a najlepiej to skopac po *****… pewnie dostane ostrzezenie ale co mi tam! Prać po ***** ******** ile wlezie aż sie naucza!

Radzę uważać na słownictwo

boczi

… albo w dyby xD a po skopaniu **** do celi :twisted:

Tak jest ;] a w porównianiu z moim poprzednim postem to i ja chyba go nie uniknę! Ale przynajmniej zdanie własne wyraziłem… żadnego przekleństwa zresztą nie było :stuck_out_tongue:

A i miałem sytuację w której kumple dzięki bogu pomogli, bo 3 na 1 było :frowning: to już wg mnie nawet ‘łysym łbom’ nie przystoi.

:?

boczi

Normalne. PRzeciez taki malolat nie bedize sie wozil jak kogos nie ma za plecami.

No właśnie FilipS to mnie wkurza w dzisiejszej młodzieży. Ja mam 16 lat i ucze się, zachowuje normalnie i tak żeby nie robić rodzicom wstydu. Chce wyrosnąć na normalnego człowieka. Szkoda tylko, że ludzi myślacych jak ty jest zbyt mało.

Znam gościa z 2 liceum który ma 150 cm wzrostu. Bo pali. Codziennie. Od 6 roku życia. A wielu takich jest.

Myślę że dobrym wyjściem są

* surowe kary

* szybkie sądy

* bezlitosne egzekwowanie kar

* patrole policji, straży miejskiej (ostatnio zaczęli się pojawiać na moim osiedlu)

* i może monitoring jak w Krakowie kiedyś oglądałem repoortaż? Ukradli gościowi zegarek i na następnym orzejściu już ich mieli.

U mnie na osiedlu mieszka mnóstwo “patologii” ( :? ) która wykorzysta każdą sytuację żeby zastraszyć, okraść, wyżyć się, popisać przed kolegami…

I inne przemyślenia:

Czy ludzkość się cofa?

Młodzież tworzy malunki naskalne,

“Wozi się” (może niedługo staną na śmietniku i zaczą bić się w piersi jak goryle?)

Bije się aby udowodnić swoją większość (no zrozumiem, jeżeli obie strony chcą się bić (a niech się wytłuką !!