Goodram 2x 512 400Mghz, Asus A7V600-X problem ze stabilnosc

Witam

Posiadam dwie pamieci Goodram 512 400Mghz na plycie asus A7V600-X i niestety nie chca wspolpracowac razem,czesto system sie zawiesza bądz resetuje

Na kazdej pamieci osobno wszystko ladnie chodzi

Pozmienialem napiecie na procku i ustawilem automatic

Cas latency 2,5T

ras to cas delay 3T

Ras precharge delay 4 T

Active precharge delay 8T

niestety napiecia na pamieciach nie moge podniesc na tej plycie ,juz kiedys szukalem i chyba nie obsluguje tego

co moze byc powodem

76341101la5.th.jpg

98947264du8.th.jpg

73847378vy1.th.jpg

ustaw takie timingi 2,5, 3 , 3 i 8 ale podnieś napięcie podawane na pamięciach do 2,7V. ustaw następnie na cl3 - jeśli nie pomogą pierwsze ustawienia.

problem jest niekompatybilność pamięci - źle je dobrałeś.

teraz dopiero widze ze sa rozne

napiecia nie moge podniesc na tej plycie ,nie mam takiej opcji

cl ustaw na 3.

może aktualizuj bios to będzie można sterować napięciem

Ustawilem CL3 i wartosc 400 Mghz nie auto i narazie jest dobrze zobaczymy po testach

I tu jest problem bo nie mam czytnika dyskietek ,mozna to zrobic z plyty cd ?

można.

tak tylko jak bo na stronie asusa jest opis w stosunku do dyskietek

http://support.asus.com/technicaldocume … uage=pl-pl

i co z tego :slight_smile: dyskietkę emulujesz na cd (nagraj obraz dyskietki) w nero. a do sesji dogrywasz bios oraz program flashujący :slight_smile: tego samego możesz dokonać z dysku twardego z systemem fat32, lub na jednej płytce masz botującego się dosa (instalator win98/me na cd) a na drugiej płytkę z flashem - rozumiesz??

ciezka sprawa :twisted:

mam tutaj takie narzedzie do aktualizacji biosu ale stratuje z dyskietki

ASUS EZ Flash pozwoli na latwą aktualizację BIOS bez długiego proccesu uruchamiania z dyskietki i używania programów DOS. EZ Flash jest wbudowany w BIOS firmware więc jest dostępny przez naciśnięcie “Alt” + “F2” podczas testu Power-On Self (POST). Zastosuj się do następujących kroków, aby aktualizować BIOS za pomocą ASUS EZ Flash.

  1. Pobierz BIOS ze strony ASUS Website. Skopij plik na dyskietke. (Zapisz nazwę BIOS na kartkę papieru. Musisz wprowadzić dokładną nazwę BIOS file na ekranie EZ Flash.)

  2. Uruchomić ponownie komputer.

  3. Aby użyć EZ Flash, naciśnij “Alt” + “F2” podczas POST, aby wyświetlić następujący ekran.

  4. Włóż płytę zawierającą nową wersję BIOSu do napędu. Jeśli zapomnisz o włożeniu dysku pojawi się informacja o błędzie „WARNING! Urządzenie niegotowe.

  5. Bezzwłocznie wpisz nazwe nowego pliku BIOS, którą ściągnąłeś ze strony ASUS w miejsce „Proszę Wpisać Nazwę NOWEGO BIOS:_”. Następnie wciśnij „Enter”. EZ Flasz automatycznie włączy dysk A: w celu odnalezienia nazwy pliku bez jej ręcznego wpisywania. Jak to nastąpi pojawi się wiadomość na ekranie.

przecie ci tłumaczę że BIOS zaktualizujesz każdym programem a nie tylko tym które proponują producent z płyty, z dysku twardego itp - warunek jeden - DOS, w niektórych przypadkach można aktualizować z poziomu Windows (Live BIOS UPDATE).

witam ponownie ,odswiezam

uaktualnilem bios i niestety nie mam tam nic nowego odnosnie pamieci

postanowilem ją wymienic i w tej chwili mam dwie pamieci goodram CL3 512 400 Mghz jedna jest 3,3,8 a druga 4,4,8 jak mam ustawic w biosie ?

Probowalem i tak i tak ale zawiesza sie na grach