Goodram a Intel - współpracują ze sobą?

(system) #1

Przed chwilą byłem w apollo i mam na papierze złożony taki zestaw:

http://img408.imageshack.us/img408/9114 ... 001xn4.jpg (po otworzeniu klik na zdjęcie)

Teraz takie pytania - w swoim zestawie napisałem, że chcę Goodramy PRO 900, natomiast sprzedawca(ze strony praktycznej) mi powiedział, że one słabo współpracują z inetalmi, że nadają się głównie do AMD i zaproponował te OCZ Reapery (patrz zdjęcie). Jak to jest z tym Goodramem a Intelem?

Monitor zamist LG W1952TQ-PF polecił mi IIyama E2003WS za 699zł, opłaca się?

Dalej. Mówił, że jest problem z Sharkoonem, bo rzadko do nich przychodzą a jak dojdą to są w złym stanie.. Nie wiem, jakbym się mocno uparł to pewnie by mi zamówili Sharkoona ale sprzedawca polecił CoolerMaster 331 tylko że tam się nie zmieści TR Ultra 120 eX (sk91 ma ten radiator i obudowę i mówił, że musiał ją wygiąć). Więc upierać się na Sharkoona + TR Ultra 120 czy CM 331 + jakieś inne chłodzenie (jakie?).

Kolejna sprawa.. powiedział, że możliwe, iż rurki heatpipe od OCZ Reaperów mogą się stykać z rurkami TR Ultra, chociaż jak popatrzył na foxconna (zdjęcie) to powiedział, że w sumie jest troche odległości między prockiem a ramem, ale trzeba to przetestować w praktyce.

No i jeszcze jedna sprawa z nagrywarką. Nie mają Pioneera DVR215D Black tylko białą, więc handlowiec zaproponował DVR215DBK, brać?

Z góry thx za pomoc! :slight_smile:

(system) #2

A co to za roznica kto produkował (poza jakoscia) przeciez wszystkie są produkowane według standardu SDRAM/DDRAM(I,II,III).

(Patrykss12) #3

Zestaw dobry ale jak byś sam złożył to by wyszło razem taniej.Według mnie ocz są lepsze od goodramów,testy to potwierdzają.Monitor ten ma dobre opinie więc powinien być dobry.Będziesz podkręcał tego kompa?Bo jak nie to po co ci ten cooler?

(system) #4

Ale który monitor ma dobre opinie? Daj jakiś test tych OCZów :slight_smile: Pewnie, że będę podkręcał bo to dużo mocy właściwie za darmo :wink:

(system) #5

mam E8400 i goodram pro 900 i żadnych problemów nie ma.

sprzedawcy zawsze chcą wcisnąć to co im nie schodzi z magazynów

(Patrykss12) #6

Tej firmy IIyama ma dwie opinie i 5 z 5 gwiazdek.Test ramów za chwileczkę.

(Marcin0392) #7

Ja mam ten monitor od 2-3 dni, ten od Iiyamy. Także mogę Ci go polecić, jak dla mnie jest bardzo dobry, świetny wygląd, nie smuży, wysoka rozdzielczość. Kolory: ładne, żywe. Dwa złącza DVI i D-Sub. Tutaj moje pytanie: Dlaczego po podłączeniu monitora pod DVI w grze Assassin Creed mam dużo mniej rozdzielczości do wyboru :confused: niż pod D-Sub ?

(Ciupa Michal) #8

ogólnie zestaw ok, ale chyba nie ma sensu wywalać tyle kasy na E8400, jeśli z E8200 wyciśniesz tyle samo(oczywiście nie mówimy o extremalnym OC)

ale pamieci nie sa zła, ale bierz lepiej Goodram Pro900 2x1GB 190zł (na allegro.pl) (najlepsze do OC w tej cenie :slight_smile:

więc:

procek: E8200 3,0GhZ BOX (wybrałeś drogie, aczkolwiek rewelacyjne chłodzenie)

pamięci: Goodram Pro900 2x1GB

a monitor: Samsung 223BW 22cale http://www.ceneo.pl/739665

wtedy kręcisz procka na 4,1-4,3GhZ i masz rewela komp :slight_smile:

(system) #9

4,1-4,3 GHz na E8200 to już jest exktremalne OC :razz: żeby tyle wyciągnąć to z 1,4V jak nic trzeba na proca dać a to już ryzyko - na stałe lepiej nie dawać takiego napięcia aż

(system) #10

Procka biorę E8400 :wink:

A rozmawiamy między LG W1952TQ-PF a E2003WS, nie mam miejsca na biurku na większy no i kasy:)

To w końcu które ramy i jaka buda?

(Ciupa Michal) #11

z takim dobrym chłodzeniem to temperatura nie byłaby wysoka, ale rzeczywiście napięcie trzeba by było podbić do tych 1,4V, co mogłoby skrócić żywotność kompa :slight_smile:

noname321

buda: CoolerMaster Elite 331/332/333 130zł

chłodzenie na procka: Scythe Mugen 130zł

ramy: GoodRam Pro900 2x1GB 190zł (z allegro.pl)

monitor: Samsung SyncMaster 931BW Wide 19'' 590zł

procek: E8200 450zł

nagrywarka: pioneer 215D 80zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/41857

ceny z apollo.pl

branie E8400 jest trochę nieopłacalne, bo za 50zł mniej masz takiego samego procka (mowie o E8200,po OC)

(Patrykss12) #12

Tutaj macie test pamięci ram http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e91 ... 4bcd4.html

(Garfield) #13

nie ma to jak gazetowe testy... :expressionless: które nic nam nie mówią :expressionless:

polecam OCZ Repaer PC1066

ale do tego zestawu dałbym jak wszyscy powyżej GoodRam'y PC900 PRO

(system) #14

"monitor: Samsung SyncMaster 931BW Wide 19'' 590zł"

To już LG W1952TQ-PF jest lepszy.. widziałem oba w sklepie

Czy opłaca się dołożyć do tego LG 40zł i brać 20" Iyama E2003WS za 699z?

No właśnie, tylko 50zł drożej a jest lepszy procesor :wink:

(Ciupa Michal) #15

widziałeś w sklepie i od razu jest lepszy? po czym rozpoznałeś ze jest lepszy? ze jest ładniejszy z wyglądu zewnętrznego?

w czym według ciebie jest lepszy? po OC są identyczne, wiec powiedz mi w czym E8400 jest lepszy od E8200?

(Garfield) #16

większy mnożnik... mniejsza temp. po podkręceniu

(Ciupa Michal) #17

i sadzisz ze warto dopłacić 50zł żeby mieć mniejsza temperaturę o 3*C?

o i ma rewelacyjne chłodzenie wiec o temp. niech sie nie martwi, bo będzie w miarę normalna w obu przypadkach

więc jest jeszcze jakiś powód? (tylko tym razem proszę porządny argument)

(Garfield) #18

http://forum.pcformat.pl/showthread.php ... pid=620522

taka sama dyskusja... wszyscy wybierają 8400

(system) #19

Skoro tyle wykręcili to może lepiej brać OCZ Reapery?

(Garfield) #20

ocz Repaer'y PC1066 mogą wyciągnąć 630... ale one nie będą pasować na Foxconn'a :wink:

bierz GoodRam'y