Goodram pro DDRII 800MHz vs Patriot LLK 800MHz DDRII CL4

Osoba nie wspomniała nić czy potrzebuje grafiki osobnej czy wystarczy zintegrowaną, więc zasugerowałem ze takie połączenie będzie wydajniejsze.

Chce sie zmiescic w 500 z przesylka. W tej cenie trudno cos lepszego wybrac. Zreszta nie potrzebuje komputera do gier.

Athlona X2 4400+ wybralem bo nie ma lepszego procka za 175 zl.

FOXCONN A690GM2MA-RS2H dlatego, ze to tania plyta majaca spore wyposazenia (eth, karta dzwiekowa, 4x slot DDR, 4xSATA, RAID, 7 usb)

choc mysle takze o GIGABYTE GA-M52L-S3 nForce 520LE, dlatego ze jest na nForce a FOXCONN na amd690G. Obecnie mam nForca 4 i jestem zadowolony.

Mam przekonanie do nForce’sow :slight_smile:

Na grafice mi nie zalezy bo mam na obecnym kompie geforce 6800GT PCI-Ex, wiec sie przelozy :). Overclockerem tez nie jestem.

Co do plyty Gigabyte to mam pytanie. Obsluguje ona procki o steppingu G1, (stepping G2 po uprage biosu). Wybrany Athlon dziala ze steppingiem G2. Jak zamontuje tego athlona na gigabyte to komp odpali (wydaje mi sie, ze bez problemow) ? Bo jak w inny sposob mam zaktualizowac bios ?

Na dłuższą metę lepiej ramów na micronach nie brać, szczególnie do mocnego oc bo poprostu padają bardzo często po podniesieniu napięcia. Patrioty takich super wyników nie osiągają ale 1000mhz to już wystarczająco dużo do mocnego oc procesora, a to właśnie głównie oc procesora zwiększa wydajność zestawu…

Jest lepszy w tej cenie nazywa się on Intel Pentium Dual-Core E2160

Odradzam ci tego Gigabyte chipset nForce 520 jest gorszy od nForce 4, jak Gigabyte to tylko GA-M61P-S3, GA-M56S-S3, GA-MA69G-S3H, ale i tak lepszą platformą będzie Intel czyli Pentium Dual-Core E2160+Gigabyte GA-P31-DS3L, podkręcony E2xxx na 3GHz jest wydajniejszy od Athlona X2 6400+ 3.2GHz.

Jakas inna plyta do tego procka ? Cenowo do 150 zl. Jak sie sprawuje cooler box’owy w tym E2160 ? Czy jest w miare cichy ? Obecnie mam Athlona 64 3200+, dolaczony box’owy cooler chodzil glosno niczym helikopter, wiec kupilem sobie duzo cichszy artic freezer 64pro. Wiem, ze Intele pracuja ciszej (przynajmniej Celerony).

Ale jak chcesz tę maszynę do wirtualizacji, to NIE BIERZ intela, bo dual-core i najtańsze core 2 duo sobie z nią NIE RADZą. A Athlona też da się pogonić do 3 GHz

Tylko 3,0GHz Athlon to nie to samo co 3,0GHz Pentium DC czy Core 2.

Uwierz mi, że 3GHz w Athlonie wystarczy nawet tym zaawansowanym użytkownikom do grania jak i grafiki itp.

Po pierwsze to zależy od sztuki bo nie wszystkie robią 3 GHz, większość robi 2.7-2.8GHz, po drugie taki Pentium DC E2xxx wykręcony na 3GHz jest wydajniejszy od Athlona 64 X2 wykręconego na 3.2 GHz czy też seryjnego Athlona 64 X2 6400+ 3.2 GHz.

Wystarczy z tym się zgadzam, ale jak można mieć wydajniejszego procka to chyba nie ma sensu brać mniej wydajnego procka.

Athlony wcale się tak źle nie podkręcanie. Ale i tak Intel dużo wydajniejszy. Wydaje mi się ze 3,0GHz Dual Core będzie miał wydajność Athlona x2 3,4-5 GHz. Skoro 2,66GHz jest wydajniejsze od Athlona x2 6400+ 3,2GHz?

A który procek lepszy athlon x2 4200+ czy DC e2160 jeśli nie będzie się ich podkręcało?

A co do pamięci, to które lepiej kupić także bez OC?

  • DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram CL5 GR800D264L5/2GDC za 105zł

oba procki porównywalne, Intel jest zdaje sie szybszy.

RAM: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK

e2160 zdecydowanie? Mimo że ma tyle samo L2 cache, 800Mhz FSB oraz 1,8Ghz? OK :slight_smile: a w takim razie do tego intela to płytki na jakich chipsetach warto założyć? Bez OC i niedrogie (do 160zł).

To po co się pytasz skoro nie wierzysz :?: :!:

Płyta główna…Gigabyte GA-P31-DS3L…170zł http://www.ceneo.pl/806120

Najlepsza płyta w tej cenie.

I bez OC sie nie obędzie… To jest procek stworzony z myślą o OC. Nie podkręcanie go = marnowanie.

Kurde teraz to wszystko trzeba podkręcać żeby to dobrze chodziło? Nie to, że nie wierzę, bo słyszałem że te procki się świetnie kręcą, tylko nie wiem czy mi się będzie chciało. Dlatego chciałem spytać, który z tych dwóch tj E2160 i Athlon X2 4200+ jest lepszy na standardowych ustawieniach.

Chociaż może warto się będzie zastanowić nad tym E2160 skoro on taki dobry. To ma być komputer taki, aby swobodnie pograć na nim w NWN2 więc chyba dużo nie będzie trzeba kręcić.

w necie są poradniki i wystarczy ustawić parę rzeczy i masz z 1,8GHz na 3GHz :wink:

Goodramy pro słabo lecą na platformie AMD, więc biorąc je nie masz wyboru i musisz kupić intela