Google Chrome - autoinstalacja bez zgody użytkownika

Nie wiem jak to się dzieje. Ale co jakiś czas pojawia się u mnie na komputerze Google Chrome. Nie ma go w starcie, ale pojawia się w spisie, gdy włączam panel sterowania > dodaj/usuń programy. Regularnie go usuwam, ale po jakimś czasie pojawia się znowu.

Zainstalowałem Operę, której używam jako domyślnej przeglądarki. Dodatkowo korzystam również z wersji przenośnych (http://portableapps.com/) Chrome oraz Iron. Może to funkcja autoupdate któregoś z nich, ale nigdy nie pojawiał się żaden komunikat z prośbą o zgodę na instalację nowej wersji lub aktualizacji. Wkurza mnie to i zastanawiam się w jaki sposób Chrome notorycznie instaluje się bez mojej wiedzy i zgody :-/

Iron nie ma funkcji autoupdate, więc pozostaje chrome.

Najprawdopodobniej ta przeglądarka jest dodatkiem do oprogramowania, które sobie instalowałeś. Ja właśnie w ten sposób spotkałem się po raz pierwszy z Chrome. Być może ściągając i instalując jakąś aplikacje nie zwróciłeś na stosowny wpis w instalatorze i tym sposobem “sama” zainstalowała się na twoim komputerze.

Pozdr! !!

Nie ma mowy o zainstalowaniu w pakiecie z innym programem. Zawsze przeglądam składniki instalacji. Sprawdzę, czy nie dzieje się to właśnie po użyciu Chroma z pendriva. Nawet jeśli to i tak chamsko.

Dodane 08.05.2011 (N) 16:23

No i proszę. Chrome 11 pojawił sie u mnie na komputerze. Ale skrótów nigdzie nie ma. W panelu sterowanie znowu znalazłem :-/