Google Chrome - koniec Firefoksa?

tylko ze to jest wersja beta przegladarki, ktora po raz pierwszy ukazala sie publicznie wiec ciezko porownywac ja z beta kolejnej wersji przegladarki ktora jest rozwijana od kilkunastu lat

a jak poradzić sobie z brakiem RSS ? #-o

Zainstaluj sobie oddzielny czytnik :stuck_out_tongue:

Zauważyliście, że Chrome instaluje wtyczki w innych przeglądarkach a dokładnie Google Update. Licencja też budzi wątpliwości http://www.wykop.pl/link/90800/google-m … ocy-chrome

Brak pasku ustawień .

Pasek kart na samej górze co trochę utrudnia pracę .

Opcje te co z firefoxa tylko znacznie mniej .

Nawet skróty klawiszowe są takie same .

Ale wygląda nieźle trzeba przyznać , i wygląd to chyba jego jedyna zaleta.

Poza wyglądem to jedyną zaletą to chyba to http://www.vista.pl/download/1303_googl … ndows.html (obejrzeć filmik) z tego co tam mówią to istnieje możliwość zawieszenia jednej zakładki a nie całej przeglądarki, co według mnie jest dobrym pomysłem.

Tia, tylko po co wydawać kolejną przeglądarkę, na istniejącym już silniku, która nie oferuje tak naprawdę nic ciekawego? Zanim google upora się z błędami i doda podstawową funkcjonalność, konkurencja będzie daleko w tyle.

Wręcz przeciwnie, po prostu trzeba się przyzwyczaić :slight_smile:

Pomysł dobry, tyle że:

  1. Przeglądarka zużywa więcej ramu

  2. Mimo to istnieje możliwość zwisów

  3. To pomysł “zerżnięty” z IE :confused:

Przeglądarka faktycznie bardzo szybka, ale na razie strasznie uboga w funkcje. Gdzie opcja “Eksportuj zakładki do pliku”? Gdzie możliwość stworzenia listy wyszukiwarek, tak jak w Firefoksie, czy Operze? Poza tym ten interfejs - sorry, ale jestem przyzwyczajony do normalnego menu. Może to zabrzmi dziwnie, ale na obecnym stopniu rozwoju bardziej user-friendly wydaje mi się nawet IE 6.

Znalezione w necie:

kurzatwarzle2.th.jpg

Osobiście mi się ta przeglądarka bardzo podoba. Spore zaoszczędzenie miejsca (m.in karty na górze przeglądarki). Jeszcze mało opcji ale to dopiero beta. Jak na razie zostaje przy Chrome :wink:

no nie wiem czy to koniec firefoxa zobaczymy nowszą wersję ff 4.0 albo jakieś duże uaktualnienia

po za tym wygląd to nie wszystko bo w przeglądarkach liczy się najbardziej funkcjonalność i zabezpieczenia (ale interfejs też się liczy ale trochę mniej)

po za tym zobaczcie to

PS widać że google chrome to taki urodzinowy program w końcu google ma już 10 lat :slight_smile:

…o ile takiego znajdzie bo wszystko może się zdażyć :wink:

Lisek nigdy nie umrze :slight_smile:

Biorąc pod uwagę dziwną i zawiłą licencję oraz problemy o których wspomniałem, jest to więcej niż pewne :wink: Google strzeliło sobie w stopę.

Phenom , licencję rzuciło ot tak, by dać. Teraz pracują nad nową, co z niej będzie, zobaczymy. :slight_smile:

No nie mówcie że wy licencje czytacie podczas instalacji :hahaha:

po to są licencje, żeby je czytać. jak dam Ci do przeczytania tekst, w którym jest napisane, że za pomocą programu który instalujesz mam dostęp do Twojego komputera, i Ty to zaakceptujesz, no to później nie miej roszczeń

Na pewno nie będzie koniec FireFoksa, prędzej opery, jeśli wyprzedzi, ale wątpie - każdy używa takiej przeglądarki, jaka mu jest potrzebna i jaka mu odpowiada.

Moja aktualizacja FF zakończyła się na wersji 2.0.0.16, wersja 3.0 jest niestety… nieciekawa :slight_smile: Zostaję przy starszej, swoją drogą, ciekawe jaka będzie 4.0

jeszcze jeden argument za tym, że firefoks nie przestanie być używany - wśród intarnautów mało jest takich, którzy wiedzą z czego w ogóle korzystają, szczególnie w Polsce ludzie myślą: “coś tam siedzi, i ważne, że działa”, a błoga nieświadomość tego, że jest coś lepszego, funkcjonalniejszego, sprawia efekt właśnie twierdzenia: “moja… jak to się nazywało, no takie z takim liskiem, a, przeglądarka, jest najlepsza”

już jest Wyzo www.wyzo.com

Według mnie ludzi któzy nie znają się za bardzo na kompach używają gorszych aplikacji .

Np . Moja siostra GG , ja AQQ . Mój tata IE 7 , ja FF 2 ( 3 na takim kompie jak mój trochę się tnie )