Google Chrome

https://allegro.pl/oferta/wentylator-chlodzacy-procesor-dla-lga2011-1366-1150-15287280814

Te kolumny mają owszem, głośny bas, niestety słabo kontrolowany i rozlazły. To efekt zbytniego wykorzystania rezonansu i braku zwrotnicy dla średnich tonów, muszą odtwarzać średnie i niskie, więc przy dużych skokach membrany masz sporo zniekształceń. Nadadzą się do Techno, Disco i Niektórych kawałków Rockowych. Jak będzie coś z prawdziwym basem to zrobi się sieczka.

O wzmacniacz dużej mocy do takich kolumn dzisiaj jest bardzo łatwo. Trzepią tego w klasie D za kilkaset zł kupuje się 700W albo i więcej.

Jak chodzi o chłodzenie, to zostaje mi amazon z Polski ciężko i jak już to chciałbym nowe…

3 razy komp mi padł podczas testu i tak zamulił… udalo mi sie na szybkiego screnna zrobic :rofl: z jednego nic nie rozumiem, a jak chodzi o temperaturę, to w biosie sięgała do 80 muszę gdzieś kupić sprężone powietrze… może coś pomoże.

Szkoda kasy na powietrze. Odkurzacz, pędzel i jedziesz.

Nowe chłodzenia do tego slotu też są dostępne, ale droższe o ok. 100%.

znam to ze starych czasow :rofl: ale lepsze powietrze… dalej stawiasz na ssd czy procek ? bo nie wiem jak sie szykowac do inwestycji… troche lipa bo predkosc kompa mi wysatarcza a nowy sprzet to plyta procek i ram… nie chce juz nic uzywanego bo pary razy sie nacialem…

Nie. Mam w miesiącu zawsze kilku delikwentów, którzy dmuchali powietrzem i kurz wlazł wszędzie, i komputer przestał się odpalać. Generalnie procedura wygląda tak, że pakujemy komputer na stół, odkurzacz i pędzel w łapę i rozbieramy i odkurzamy, zdrowo pędzlując wszystko. Dopiero na koniec przedmuchuje się resztę elementów, ale to też robimy odkurzaczami, po prostu druga rura w Nilfisku jest podpięta na wydmuch.

Z 15 lat temu robiło się to sprężarką, ale była głośna, wszystko w pomieszczeniu była w kurzu, trzeba było na podwórko wychodzić, albo wyciągi robić. Na dodatek wystarczy mocniej dmuchnąć i żegnaj chłodzenie karty, czy wentylatorku w laptopie.

Odkurzacz z pędzlem, w zupełności wystarczą do wyczyszczenia chłodzenia.

CO do wymiany, dysk na pewno, chłodzenie jakieś sensowne do CPU i tyle. Przyczyny są pewnie w tym przypadku mieszane, przycina zarówno z powodu wolnego dysku, jak i wysokiej temperatury CPU.

1 polubienie

cpu2
cpu3

przed wyczyszczeniem i po

jak chodzi o zakup to tylko amazon ale juz kiedys szukalem i troche lipa do tak starego procka

a taki dysk nada sie do mojej plyty… asus p6t deluxe v2

Cruciale są w miarę ok. Nie tak trwałe jak Kioxia, czy WD ale zwykle gwarancję wytrzymują.
Czasami kupuję, jak nic innego nie ma o pojemności jaka mi jest potrzebna.

Mam takie dwa, polecam. W normalnym użytkowaniu działają dobrze.

1 polubienie

juz zamowilem dzieki za opinie :slight_smile:

Drodzy forumowicze dziękuje za pomoc!

Dysk zamówiony i niedługo biorę się za reinstalkę systemu.

Została ostatnia sprawa, mianowicie chłodzenie mam teraz standardowe, które nie daje rady… możecie polecić coś pod i7 920? Najlepiej z amazon mieszkm w Niemczech i tylko tam robię zakupy i nie chce używanego i nie znam się na dobrym chłodzeniu do procka z góry dziękuje!

No chyba że takie temperatury nie przeszkadzają po wyczyszczeniu komp działa płynniej, ale niektóre strony dalej zacinają zobaczymy jak to będzie z nowym dyskiem.

cpu4

Szukaj sporego bloku, z rurami cieplnymi na slot LGA 1366. Jak będzie w stanie rozpraszać ok 200W, to będzie aż nadto. Np. link

1 polubienie

thx… a cos swiecacego aby dobrze sie prezentowalo w obudowie szklanej i abym poradzil sobie z instalacja :rofl: nie inwestuje w najlepszego kompa jak kiedys taki mi odpowiada ale chce aby przynajmniej dobrze wygladal :slight_smile:

lampki-choinkowe-kulki-20-led_52310

A serio to poszukaj sobie jakiegoś odpustowego wentylatorka z kolorkami i przykręć i tyle.
Ale szczerze, to ci powiem, że takie diodki i inne barachło przy takim sprzęcie, to mniej więcej, jak kupowanie podświetlenia do Fiata 126p i pierdzącego wydechu.

mam juz choinke: https://www.proshop.pl/Obudowa-komputerowa/Inter-Tech-X-908-Infini2-Obudowa-komputerowa-Tower-Czarny/2790743

starych lat mialem fiata ze sprzetem audio drozszym od samochodu :rofl: czy to zle ze ktos chce aby sprzet ladnie wygladal? chodziaz tyle… bo w gry nie gram wtedy moglbym inwestowac ale po co jak to mi odpowiada…

dysk doszedl system na nowo postawiony i dalej podobny problem ale juz mniejszy

moze ktos sprawdzi czy np ta stronka komus chodzi plynnie:

https://whos.amung.us/stats/s1rbfv1dvx0m/

Wysypuje się. Jest rozjechana. Chyba, że to tak ma być.

Na Chrome działa normalnie, płynnie.

Pewnie ma włączonego Adblocka, Ublocka itp. wtedy się wysypuje.

Na Firefoxie nie ładują się treści i włącza się wentylator, więc strona nie jest OK.