Google Desktop - nie indeksuje plików

Witam. Mam problem z programem Google Desktop. Problem pojawił się jakiś czas temu i sam nie wiem czy się pojawił on po formacie czy w wyniku może nowszej wersji programu.

Chodzi o to, że program indeksuje tylko część plików a pozostałe nie są w ogóle zaindeksowane. W opcjach programu przy dyskach przeznaczonych do indeksowania znajduje się informacja: “Przeszukiwanie nie zostało jeszcze rozpoczęte”. Do tego nie ma możliwości ponownego uruchomienia indeksowania.

Bywa tak, że część plików z jednego folderu znajduje się w wyszukiwarce a część już nie. Wkurzające jest również to, że nie indeksuje treści zawartych w dokumentach np Worda.

Zaznaczam, że próbowałem już przeinstalowywać program z opcją pozostawienia plików zindeksowanych i również po skasowaniu ich.

Od wielu lat używam tego programu i pamiętam jeszcze jak w moim ogromnym zbiorze dokumentów potrafił znaleźć interesujące mnie zagadnienia. Na pewno też była opcja ponownego indeksowania z poziomu paska triala. A teraz to już nie wiem co się porobiło z tym programem.

Czy macie może jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu lub ewentualnie jakąś propozycję innego równie szybkiego programu?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi