Google History: czy ja mam rację, czy nie? a jeżeli mam, jak to wyłączyć

Jeżeli ktoś zna tę usługę, poprosze o pomoc w jednej kwestii. Prawdopodobnie drugi użytkownik współdzielonego kompa założył na nim konto google i uruchomił google history. Nasze drogi się rozeszły i nie zyczę sobie aby ktoś monitorował moje poczynania w sieci (z drugiego komputera, wykorzytując te hasło). 

Czy ja mam rację i czy taka sytuacja może mieć miejsce? Jeżeli tak, to czy nie znając danych konta GH można usunąć śledzenie?

To nie jest jakaś dodatkowa usługa, tylko po prostu historia wyszukiwania, którą można wyłączyć i/lub wyczyścić oraz przeglądać jeśli zna się dane konta Google.

Jeśli wylogujesz się z danego konta Google i ewentualnie zalogujesz na inne (swoje) to nikt kto zna dane tylko poprzedniego konta nie zobaczy Twojej historii wyszukiwania i będzie mógł przeglądać dane wprowadzone tylko do momentu wylogowania.

 

 

PS.

to hasło

Zawsze do konta jest przypisywana historia wyszukiwania google. Możesz po zalogowaniu się do google, na kazdym swoim koncie ją przeglądnąć, czy nawet usunąć, bądź wyłączyć.

https://support.google.com/websearch/answer/465?hl=pl

Dzięki. Czy to znaczy, że jeżeli wogóle nie korzystam z konta google, to moje obawy są całkowicie bezpodstawne?

Czyli historia przeglądania komputera, jeżeli nie jest włączone konto google, jest zapisywana tylko lokalnie w wiadomy sposób?

Czy jest możliwe aby komputer logował mnie na zdefiniowane przez kogoś wcześniej g-konto samoczynnie bez mojej wiedzy?

Jeśli nie jesteś zalogowany to jest niemożliwe aby ktoś podejrzał historię.

 

 

O jakiej historii przeglądania komputera piszesz? do tej pory było o historii wyszukiwania w Google.

 

Teoretycznie może i tak, jednak praktycznie jest to mało prawdopodobne.

 

Wyloguj się z kont Google, sprawdź zapisane hasła we wszystkich przeglądarkach, które masz zainstalowane i skasuj te hasła, które nie należą do Ciebie lub wydają Ci się podejrzane.

W skrócie: jeżeli jesteś zalogowany na swoje konto Google i Historia Google jest włączona, zapisywane jest wszystko to, co wpisałeś w wyszukiwarkę (hasła wyszukiwania) oraz strony, które odwiedziłeś klikając na linki w wynikach wyszukiwania. Te informacje, widoczne tylko dla właściciela konta, można przeglądać i usuwać w specjalnym panelu.

 

Historia wyszukiwania nie jest włączana automatycznie i trzeba ją samemu uaktywnić.

 

Jeżeli te same konto masz spięte z dajmy na to smartfonem z Androidem, mogą być w tym panelu zapisywane również nazwy aplikacji używanych w danych dniach. Tę opcję z tego co się orientuję, również trzeba oddzielnie aktywować.

 

Podsumowując - jeżeli nie byłeś/nie jesteś zalogowany na te współdzielone konto, to nawet jeżeli została na nim włączona historia wyszukiwania, żadne dane odnośnie wyszukiwania nie powinny być dostępne w panelu.

 

Dla pewności proponuję wyczyścić dane przeglądarki i podjąć standardową procedurę sprawdzania bezpieczeństwa swojego konta (Google udostępnia od jakiegoś czasu proste, kompleksowe narzędzie - nie trzeba już sprawdzać wszystkich miejsc ręcznie).

 

Ogólnie współdzielone konto zawsze jest ryzykiem - powinno się tego typu rozwiązań unikać jeżeli tylko jest taka możliwość.

 

Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie przydatna :slight_smile: Jakbyś miał jakieś dodatkowe pytania, postaram się na nie odpowiedzieć.