Gorący HP Compaq nx9420

(Seb Krauspe) #1

Witam. Mam problem z powyższym laptopem. Otóż przy uruchomieniu temperatura na procu wynosi 50-60 stopni celsjusza. Przy odpaleniu World of Warcraft, czy też dłuższym przeglądaniu internetu, wzrasta do 90 stopni no a przy 100 komp restartuje się. Domyślam się że chodzi o brud wewnątrz lapka, ale nie mam pojęcia jak go odkręcić aby dostać się do radiatorów. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

(JNJN) #2

Mocny odkurzacz i cienka ssawka i spróbuj go dobrze odkurzyć - otwory wentylacyjne i wentylator bez rozbierania lapa.

(SilberPunkt) #3

Aby dostać się do układu chłodzenia trzeba zdjąć klawiaturę.

Jeśli układ chłodzenia jest mocno zanieczyszczony to bez rozbierania się nie obejdzie. Odkurzacz można zastąpić wydajniejszym sprężonym powietrzem ale według mnie jak się już za to zabierać to lepiej go rozebrać i dokładnie wyczyścić.

:roll:

(chez83) #4

Uzyj puszki ze skompresowanym powietrzem zanim zabierzesz sie do czegokolwiek innego. W 9/10 przypadkow to wystarczy a odkurzacz moze sobie nie poradzic.

(Seb Krauspe) #5

Udało mi się wyczyścić wiatrak, ale mam może trochę dziwne pytanie. Czy jest to normalne, że przy 90 stopniach nie odpala się wiatrak oraz że nie jest on wykrywalny w Speed Fanie? Czy jest możliwość ustawienia aby wiatrak chodził cały czas?

-- Dodane 17.03.2011 (Cz) 9:34 --

Odświeżam.