Gorący komp

Mam maly problem. Mianowicie komp mi sie chyba za szybko i za bardzo nagrzewa. Z tylu jest taki gorący ,ze ledwo można dotknąc. Tutaj Screen z Everesta - moze mi ktos powiedzieć czy wszystko jest OK a jak nie to czym mam sie martwić i jak sie z tym uporać.

Prosze o szybką odpowiedź

everesst6zf.jpg

Z tyłu tzn. w okolicach zasilacza :?: Z tyłu na górze,na dole :?:

zmniejsz screena,bo forum się rozjeżdża :?

faktycznie komputer się troche grzeje - sprawdź jeszcze zasilacz bo podane napięcia przez everest są złe.

Temperatura płyty głównej jest chyba za duża ja u siebie mam 34*C

witam,

programy odczytujące temperatury często się mylą, wiec nie wierzył bym zbytnio everestovi, radzę sprawdzic temp. w biosie

co do gorącego komputera, sproboj z innym zasilaczem jesli masz taką możliwość, być moze to jest przyczyna tak mocnego nagrzewania się calęgo komputera

serdecznie pozdrawiam,

Temperatury sprawdź w biosie.

Zrób konserwację kompa,sprawdź chłodzenie na CPU i chipie płyty - może trzeba wszystko odkurzyć.

I dodatkowo palec na poszczególne podzespoły jak nie parzy to nie jest źle.

No wiec gdy ostatnio temp wzrosła do 72° postanowiłem otworzyć i wyczyscić kompa bo temp w BIOSie zgadzała sie z tą z Everesta. Otwieram kompa i… gdyby kurz byl jadalny najadłbym sie do syta :roll:

Poodkrecałem wiatraczki i wyczyściłem pędzelkiem - odqrzacz sie tesh przydał. Tak to jest gdy sie nigdy nie otwierało kompa 8) . Teraz temp jest chyba w normie - ok 50°C.

Dzięki za pomoc :wink: