Gorący laptop / Wiatrak cały czas "na chodzie"

Witam,

Mam taki problem z laptopem, model DELL Inspirion N5110 - Ciągle się grzeje. 
Był oddany do serwisu dosłownie pare dni temu, gdzie wymienili pastę i radiator, ale mimo tego wiatrak ciągle działa “głośniej”, a pod ręką czuć, że się grzeje. Na szczęście nie tak bardzo jak wcześniej i już się nie wyłącza przy większym obciążeniu. 

Dodaję screen z programu HWmonitor.

Czy istnieje jakiś program, którym mógłbym zrobić diagnostykę, a Wy pomoglibyście mi zinterpretować wyniki i pomóc rozwiązać ten problem?

 

Bez tytułu.png

Sprawdz procesy czy go jakiś nie obciąża,pokaż systemowy Menedżer zadań-> Ctrl + Shift + Esc -zrób screena gdy system przymuli,i pokaż na forum

Jak dla mnie te temperatury są normalne biorąc pod uwagę upały.

Podstawka chłodząca pod laptopa i zaraz będzie kilka stopni mniej :slight_smile:

U mnie na chacie każdy laptop pracuje na podstawce i problemów niema.

Najprawdopodobniej twój laptop ma słaby układ chłodzenia i dlatego się tak grzeje :frowning:

W nocy, siedząc na balkonie (kiedy przyjemny chłodek wieje), komputer tak samo się grzeje. Po czyszczeniu nie są to już żadne kosmiczne temperatury, ale jednak wciąż… Wydaje mi się, że ciągle trawi jakieś niepożądane obciążenie.

Oto screen:
 

Bez tytułuxx.png

Kliknij na strzałkę przy- svchost 1,9MB/S-  a otrzymasz okienko pokazując które usługi są uruchomione w tym procesie.

Które z nich mogę bezpiecznie zamknąć?

 

111.png

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search ,wstępne ładowanie do pamięci, optymalizowanie dysków,Windows update -i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu i zobacz jak będzie

Windows update- uruchamiaj raz na tydzień,pobierz aktualizacje  i ponownie wyłącz

Dzięki. Wyłączyłem to, co mi poleciłeś. Mimo to laptop nadal jest cieplejszy niż był kiedyś. Może jest to spowodowane tym, że ma już pare lat (chociaż pełna regeneracja układu chłodzenia kosztowała mnie 200zł).

A np. w grze The Elder Scrolls Online temperatury sięgają 95-100 stopni C. Niezależnie od tego, czy ustawię jakoś na minimum, czy high.
Dorzucam jeszcze screena. 
Jeśli nic więcej nie można już zrobić, to trudno. Ale dzięki Ci IPSEN, że przynajmniej kilka zbędnych funkcji pomogłeś mi wyłączyć. :slight_smile:

 

 

Bez tytułu.png

Jeżeli procesy nie obciążają już system, to więcej nic nie zrobimy.Pomyśl o podstawce chodzącej pod laptopa