Górna belka ciągle widoczna

Te niechowające się belki to jakaś zmora internetu jak dla mnie (szczególnie te opasłe). Mnożą się na wszelkich stronach jak króliki. Nie znoszę ich i zawsze chwaliłem sobie opcję wyboru na DP. Teraz będę ją miał, bo tak.:rage:

1 polubienie
www.dobreprogramy.pl##header#header.mode-dock

Ale nie działa jak pinezka kiedyś. Po czasie pewnie połowę zdenerwuje, lekkie przewinięcie strony i wyparowywanie paska (trzeba by sobie skryptem jakoś lepiej ogarnąć do czasu informacji czy pinezka wróci z wakacji).

PS. Na Chrome mam ciągle u góry pasek, nie wchodzi w opcje zawieszania się do górnej krawędzi okna.

Nic nie piszą, że będą ten bug naprawiać.
Więc chyba jest skazane ukrywanie belki na “zapomnienie”.

Belka jest OK. Właściwie ten czarny pasek na forum - to dwa centymetry zasłoniętego okna forum. Na portalu jest węższa.
Cóż - przyciski są potrzebne.
Ale autoukrywanie paska - to np zepsuła mozilla w firefoxie. Na naszym forum i portalu, nasi specjaliści nie umieją udostępnić autoukrywania. Po najechaniu kursorem do górnej krawędzi okna - powinna pokazać się belka.

Nie za bardzo cię rozumiem.
Była pinezka i można było odczepić belkę.
Dal ciebie potrzebne są przyciski a dla mnie nie.
Kwestia upodobań.
Była opcja i się zrypała.
Teraz nie ma w ogóle pinezki.
Poza tym co zepsuła mozilla?
Bo nie wiem o co ci chodzi, o tryb pełnoekranowy i pasek przeglądarki , czy jak…
Mnie chodzi o normalny tryb i ukrywanie belki tak jak było.

Bo nie wiem o czym Ty piszesz.
Znikła po prostu fajna opcja i tyle.
Nikt nie odpowiedział z redakcji, czy przywrócą tę funkcję, czy nie.
Jeśli nie potrafią to po prostu czekam na odpowiedź.
Nie przywrócimy tej funkcji (nie umiemy) i wszystko jasne.
Co ma do tego przeglądarka, jak nie ma pinezki na żadnej.
Ani na Chrome jak i na Firefoxie.

PS. Jednak żadnego odzewu ze strony redakcji nie ma.
Widocznie tak “załatwiono” problem i chyba z tego względu nikt tutaj się tym nie “pochwali”.:-1:t6:

1 polubienie

Minęły prawie 2 tygodnie, a pinezki jak nie było tak nie ma. Więc chyba: it’s not a bug, it’s a feature :wink:

3 polubienia

Co potwierdza niestety to co napisałem.
Ale na takim portalu nie spodziewałem się tego, że w dziale poświęconym bugom, nikt nie ma" ikry", żeby oficjalnie dać odpowiedź.
Nie przywrócimy tej funkcji “bo” i tutaj wyjaśnienie.
Czyli wychodzi na to, że po prostu, nie potrafi redakcja tego ogarnąć i to byłoby normalne.
Nienormalny jest brak odpowiedzi.
Zgłoszenie w odpowiednim dziale z odpowiednim naświetleniem problemu.
I nic.
Dziwne…

Przepraszam, kolega @narandill z redakcji uznał, że zabranie funkcji jest rozwiązaniem (naprawione!).
OK.
Czekam na uzasadnienie, dlaczego zabranie funkcji jest traktowane jako naprawienie problemu.
Oczywiście wiem, że wyolbrzymiam jakiś tam mało ważny aspekt używania portalu i trochę przesadzam, ale po to jest ten dział, aby na zadane pytania i problemy uzyskać odpowiedź…więc.

1 polubienie

Ale po częściowej naprawie jeszcze był (post od redakcji, że nawigacja już cała nie spada - “naprawione!”), tyle że działał tylko w Firefox, a w Chrome nie.

Dodano nowy system reklam i dopiero wtedy zniknął.

Wiem tylko tyle, że chowałem belkę a teraz nie mogę, ani w Chrome ani w Firefoxie.
Wyeliminowano funkcję chowania belki ( pinezka pozwalała przypiąć belkę lub nie).
Więc pytam się po prostu, nie da się przywrócić funkcji chowana belki?
Odpowiedź ze strony redakcji jest taka…
Nie pitol, nie ma już takiej możliwości - przecież widzisz!
Tyle, że to ja sam sobie powinienem odpowiadać?

Hej,

@tomekb, @narandill, @Docent - przydałaby się jakakolwiek odpowiedź na powyższe problemy. Celowo skasowana funkcja czy problemy po wprowadzonych zmianach?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Obstawiam, że niedługo będzie baner reklamowy na belce :laughing:

2 polubienia

Hej,

Górna belka straciła funkcję przyczepiania/odpinania z uwagi na przeprowadzane zmiany w serwisie związane z integracją z WP.pl. Nasz brak interwencji wynika z faktu, iż w najbliższych dniach będziemy pracować nad przebudową… całej belki menu dobrychprogramów :slight_smile:

Nie mogę jeszcze napisać konkretnie co się zmieni i jak będzie działać nowy pasek menu, ale zdradzić mogę, że skupiamy się głównie na poprawie użyteczności (Usability), wyglądu i sposobie działania podczas przewijania strony. Więcej informacji będę mógł zdradzić w kolejnych etapach projektu :wink: stay tuned!

2 polubienia

Dopiero odpowiedź od redakcji uzyskał uczestnik HotZlotu…
Więc chyba nie warto już tutaj “zwykłym” użytkownikom zgłaszać bugów, bo odpowiedzi raczej się nie otrzyma.

Hej,

Ja bym tego tak nie łączył. Wydaje mi się, że zawołałem więcej osób i stąd odpowiedź. A może to zwykły zbieg okoliczności? Bo biorąc pod uwagę rangi, to może bycie ex-moderatorem znaczy więcej niż uczestnictwo w Hot Zlocie? Tak tylko gdybam…

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Bogdan_G +1 post na forum jest, więcej pożytku z tej wypowiedzi nie widzę.

@cyngiel_1 Ty tak na serio… ??

Słuchajcie. Przestańcie mnożyć teorie spiskowe. Tym bardziej te oparte na domysłach nie podpartych faktami. Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, iż na forum odpisuję tylko w wątkach z konstruktywną dyskusją, do której mogę się odnieść i dodać coś rzeczowego z mojej strony (lub naprawić bug/etc).

Belka, to nawigacja strony i dla mnie faj, że jest przypięta, bo po przewinięciu strony mam nawigację widoczną.
Wygodniej byłoby, gdyby po przewinięciu belka była autoukrywana, a kursor na górnej krawędzi wysuwałby belkę.
Tak samo chciałbym, żeby było na forum autoukrywanie tego czarnego paska. Więcej strony na ekranie - każdy by się cieszył.

Fakt - przesadziłem z ironią. Sorry.

@cyngiel_1 Ty tak na serio… ??

Nie - żartowałem, że nie mogę doczekać się prostej odpowiedzi, przez kilkanaście postów…i w końcu otrzymał ją ktoś inny.
Jeszcze się śmieję…