Górna granica temperatur GTS250

Mam od Palita. Nie będę mówił czemu, ale się grzeje. Dochodzi do około 75 stopni. Jaka jest górna granica temperatury dla tej karty, której należy się bać? 75 to nie taka zła?

105 stopni to granica zwolnienia wbudowana w karty NVIDIA…

75 to normalna…

Według producenta GPU wytrzyma do 105 st

http://www.nvidia.com/object/product_ge … 50_us.html

Powinna być z 10 st niższa, ale to zależy od typu chłodzenia.

Aha. Byłaby nawet 15 stopni niższa, ale niestety jest beznadziejnie mała luka między wentylatorem a dźwiękową… No, ale raczej 75 stopni nie przeszkadza. To Xeon powiedział, że normalka, i że 105 stopni to temp. zwolnienia. Ale ty Tobi, powiedziałeś, że tyle wytrzyma. To oznacza, że się spali (uszkodzi)?

No i proszę o inne osoby o wypowiedzenie się.

I chyba myślę, że 75 stopni nie przekroczy. Pewnie w Crysisie by doszło do 80, ale zmniejszę detale i wszystko będzie git :slight_smile:

Prędzej zgaśnie komp, wyrzuci bsoda, inny błąd lub poziom fps spadnie karta zacznie obniżać taktowania/napięcia, obecnie gpu i procki mają zabezpieczenia, ale gorzej z innymi częściami, jak nie padnie GPU to przy ciągłym grzaniu w okolicach 100 st mogą paść pamięci, ścieżki czy sekcja zasilania, 80 to jeszcze nie jest problem, martwić bym się zaczął przy ponad 90. Spróbuj może w tej pastę zmienić na GPU standardowe to zwykle szajs, będzie lepiej ciepło oddawać na radiator.

Hm, no może zmienię paste. Mam arctic silver 5 ale nie jest pierwszej swiezosci

Dodane 25.04.2010 (N) 9:44

Pasta nałożona. Tylko musiałem oderwać delikatnie nalepkę gwarancyjną strasznie chytrze pociętą, ale udało mi się jej nie uszkodzić. Zobaczymy jak będzie

Dodane 25.04.2010 (N) 9:49

Nie są niższe (o ile nie wyższe o 1 stopień), a pastę chyba dobrze nałożyłem. No, ale jeśli nic się nie da zrobić to trudno. Dzięki za pomoc. Myślę, że jak będzie pracować w 80 stopniach to nie zdechnie :slight_smile:

Dodane 25.04.2010 (N) 9:51

Ale zaraz… To jest tak, że pasta musi się “przegryźć” - wtedy lepiej działa, tak?

W przypadku AS5 pasta się wygrzewa 200h.

I będzie lepiej działać? Bo na razie temperatury są wyższe niż wcześniej

Po wygrzaniu powinny spaść, jak u siebie zmieniłem to parę stopni mniej na karce miałem zaraz po wymianie, chyba że pastę masz bardzo starą, wadliwą np kiedyś zmarzła lub przyschniętą, lub źle zmieniłeś, za grubo, źle wyczyszczone/odtłuszczone lub się nie równo rozłożyła śruby zwykle są 4 powinno się przykręcać na krzyż i dokręcać je stopniowo.

Poczekamy zobaczymy. Ale pasta ma gdzieś ze 7 miesięcy chyba