Gorsza jakość obrazka po wgraniu na serwer

Witam,

posiadam netbooka Asus Eee PC 1001PX , w tej chwili wgrany jest Windows XP Sp3, oryginalny system jaki był wgrany to Windows 7 Starter. >> Nie wiem co się dzieje z grafiką, jeśli chcę wgrać zdjęcie, obrazek np. na facebooka to po wgraniu nagle jakość zdjęcia bardzo się psuje. Dziwne jest to ponieważ zdjęcie w komputerze jest w dobrej jakości, dopiero po wgraniu na serwer jakość się psuje. Problem występował także w Windows 7.

Czy może wie ktoś co się dzieje? Ja nie mam pojęcia :?

http://www.komputronik.pl/product/12874 … zarny.html

co znaczy gorsza jakość ? Możesz wstawić jakiegoś screena z porównaniem?

Próbowałeś hostować zdjęcie w serwisach takich jak iv.pl czy imageshack i zobaczyć jak tam się wyświetla?

Jaka przeglądarka, próbowałeś na innych?

Ogólnie serwisy społecznościowe kompresują pliki ze zdjęciami co może ciut pogarszać jakość zdjęć, no ale kwestia tego jak bardzo zdjęcie wygląda gorzej

Zdjęcia wyglądają jak słabej jakości jpg. Najciekawsze jest to, że jak wgrywam te same zdjęcia na innym komputerze problemu z jakością nie ma.

Chciałem podać przykład jak bardzo psuje się jakość zdjęcia, ale nawet jak wgrałem na iv.pl to problem się powtórzył i tym razem.

04846109563828763143.jpg

Ten obrazek z lewej był w idealnej jakości.

Oglądając w tej chwili to zdjęcie na komputerze, jest w kompletnie inne jakości.

Nie ma różnicy czy wgram obrazek z FF czy z IE, dalej psuje się jakość.

Ogólnie większość plików jpg w tym komputerze jest słabej jakości, te które zgram z aparatu jak i te wyświetlane w internecie.

  1. Może Facebook przeprowadza jakąś kompresję grafik, żeby zajmowały one mniej miejsca na ich serwerach?

  2. A jaką masz przeglądarkę? Jeśli Operę, to może masz włączone Turbo.

  3. Spróbuj wgrać na jakiś hosting i sprawdź jak tam wygląda sprawa.

Internet masz z GSM? Orange?

Problem pojawił się po wgraniu XP’ka, czy później?

instalowałeś sterowniki do grafiki, czy zostałeś przy tych co zainstalował XP

jak coś to masz tutaj (vga)

http://tnij.org/mz6s

Nie tylko Facebook kompresuje grafikę, jak wgrywam na inne serwery jest to samo. Używam Firefox’a.

Tak, internet gsm, konkretnie używam Orange Free.

XP nic nie zainstalował, musiałem wgrać samodzielnie sterowniki.

Problem dotyczy jedynie plików JPG, jak wgrywam ten sam obrazek na iv.pl w formacie PNG co JPG to nagle wgrany obrazek jest w takiej jakości jak na komputerze, czyli dobrej.

Najgorsze jest to, że jak wgrywam na Facebooka obrazki/zdjęcia to nawet png kompresuje na jpg. Tylko, że na innym komputerze przy tej kompresji obrazki nie zmieniają swojej jakości.

Nawet jak wgrałem nowe sterowniki VGA to nadal niektóre JPG w internecie wyświetlają się w marnej jakości, a wiem że na innym kompie jest ok.

No to wszystko jasne. Orange używa “firmowej” kompresji danych przesyłanych przez internet. Tekst- kompresja bezstratna; obrazki- kompresja stratna. W obie strony. W skrócie zasada działania identyczna jak w Opera Turbo.

W Orange można to wyłączyć.

To są domyślne ustawienia "internetu Orange. Znajdź sobie, gdzie to masz w oprogramowaniu sterującym do modemu. Teraz trzeba zadzwonić do supportu (BOK biuro obsługi klienta) Orange i zażądać wyłączenia kompresji danych, a następnie konsultant pokieruje cię, kiedy zamienić w ustawieniach sieci APN : internet na APN : vpn.

Teraz mała uwaga odnośnie dzwonienia do Orange. Nastaw się, że będzie prawdopodobne, że nie uda się za pierwszym telefonem. Dzwoń do skutku. Nie jestem szowinistą, ale jak dodzwonisz się do dziewczyny, to masz dużo % pewności, że nie będzie wiedziała “o czym ty do niej rozmawiasz”. Dzwoń do skutku, aż trafisz na konsultanta, który zrobi to od ręki.