Gorsza praca systemu po aktualizacji sterownika

(Ik3r92) #1

Witam,

Dziś zaktualizowałem za pomocą Live Update 5 sterowniki do płyty głównej na najnowsze: Realtek High Definition Audio Driver, Realtek PCI-Ethernet Driver, oraz BIOS. Sęk w tym, że komputer zauważalnie zwolnił tempo pracy - problemy z szybkością przeglądarki i Eksploratora zauważyła cała rodzina, zaś ja widzę spadek FPS-ów (i to rzędu 20-50) w grach on-line. Czy aktualizacje sterowników nie powinny działać w odwrotną stronę?

Napiszcie co wam potrzebne, ja dodam że moja płyta główna to MSI 760gm-p23(fx), a Bios: American Megatrends Inc. V17.13

Liczę na szybką pomoc

(rgabrysiak) #2

Cześć

Nie zawsze najnowsze sterowniki są najlepsze, czasami zdarza się że eliminują one jedne problemy a powodują inne.

Spróbuj przywrócić poprzednie wersje sterowników i sprawdź czy problem ustapi.

(Ik3r92) #3

Ale czy sterownik dźwiękowy i LAN mogą na to wpłynąć? Z całej trójki najbardziej podejrzanie brzmi BIOS, ale nie mam pojęcia jak jego zdowngrade’ować. Spróbuję najpierw z tą dwójką :confused:

(rgabrysiak) #4

Cześć

Z BIOSem lepiej już nie kombinuj.

Zresztą uważam że powinno się go aktualizować tylko wtedy gdy komputer pracuje niepoprawnie bądź gdy montujemy np. procesor a nie jest on obsugiwany przez bieżącą wersję BIOSu.

(Cedar) #5

Bios nie jest sterownikiem.

Poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/BIOS

W czasie jego aktualizacji nastąpił powrót do jego ustawień domyślnych, które nie koniecznie są najlepsze lub zapisane zostały ustawienia losowe, które mogą być bardzo błędne. Zawsze po aktualizacji biosu należy wejść w jego ustawienia i przywrócić domyślne aby zlikwidować błędne zapisy.

Nieumiejętne operowanie w tych ustawieniach może spowodować, że komputer się nie uruchomi a w skrajnych przypadkach może nastąpić uszkodzenie komputera.

Lub gdy nowa wersja zawiera poprawione/nowe procedury obsługi podzespołów komputera (a nie tylko procesora)

(Ik3r92) #6

Ech, nie sądziłem że będzie to aktualizacja BIOSu, w sofcie była mowa o “motherboard driver”.

Przywróciłem dwa sterowniki, zdam raport za jakiś czas,

Dzięki!