Gorsza wydajność po instalacji Adobe After Effects

Witam. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój (dość specyficzny) problem. Mianowicie po instalacji trialowej wersji Adobe After Effects wydajność mojego peceta wizualnie spadła. Dodam także, że rok czy dwa lata temu po identycznej instalacji również wystąpił taki problem , jednak wtedy miałem Windowsa XP, tymczasem aktualnie siedzę na 7. Spadek wydajności jest zauważalny optycznie. Przykładowo podczas przewijania folderów czy stron w przeglądarce zdarzają się charakterystycznie ‘klatkowania’, które nie miały miejsca wcześniej. Stało się tak od razu po instalacji w/w programu. Przeczyściłem peceta CCleanerem, włącznie z naprawą rejestru, lecz bezskutecznie. Co mogę jeszcze zrobić i jak zdiagnozować problem? W procesach nie siedzi żadną pamięcio/procesorożerna aplikacja. Jeśli wymagany będzie log z jakiegoś programu to oczywiście mogę go przedstawić. Liczę na pomoc, ponieważ sam już nie mam pomysłów.

Po co ci ten program ?

A po odinstalowaniu tego programu wydajność wzrosła ?

Żeby się trochę pobawić przez jakiś czas i zachwycić się jego możliwościami. :wink:

Po deinstalacji wydajność delikatnie wzrasta, ale nie jest to już to, co wcześniej. W sumie program jest dość potężny i potrafi trochę namieszać. Nie mówię, że jest tragedia, że nie da się pracować, ale po prostu wyraźnie czuć minimalne ścinki, także w grach, które wcześniej nie miały miejsca. W procesach także nie widzę nic niepokojącego, ale może wrzucę screenshota i sprawdzicie co i jak.

c578449f.png

Nie wiem czy także dobrze kojarzę, ale po kiedyś po instalacji Adobe Photoshopa (również w celu kilkudniowego zmierzenia się z jego możliwościami) miała miejsce podobna sytuacja.

BTW. A może to sterowniki są tego powodem? Jak widać na załączonym wyżej screenie posiadam bardzo starą wersję (GF 9600GT). Dlaczego? Otóż przy każdych wyższych pewna gra online wywala się, uniemożliwiając grę (podobno jakiś bug został wprowadzony bardzo dawno i jest ciągnięty przez resztę wersji).