Gorsze efekty w grze po lekkim obciążeniu komputera

Witam!

Mam pewien uciążliwy problem. Od pewnego czasu jestem posiadaczem nowej karty graficznej - 9600GSO od Asusa. Z karty jestem zadowolony, spełnia moje wymagania i problem z pewnością nie pojawia się z jej winy. Przejdźmy do sedna, po lekkim obciążeniu kompa (oczyszczanie programami typu EasyCleaner) i włączeniu gry NBA 2k9 nie chodzi ona tak płynnie jak przed czyszczeniem. Gdy na komputerze nie wykonuję żadnych czynności, które w większym stopniu angażują w jego pracę gra chodzi elegancko, płynnie, dokładnie jakbym włączył ją bezpośrednio po uruchomieniu systemu… Co jest przyczyną takiego zachowania komputera? Dysk twardy, który pracuje z pewnością szybciej w trakcie jakiś skanów, itp… czy może pamięć? nie mam pojęcia. Proszę o pomoc. Sprzęt w podpisie.

Z tego co napisałeś kompletnie nic nie wynika :smiley: Jaki masz system operacyjny? w ilu procentach jest zajęty dysk twardy ? Czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki do grafiki ? jakiej wielkości jest dysk twardy ? i konkretnie jakim lub jakimi programami czyścisz komputer

( bo określenie programy typu coś tam coś tam nic nam nie mówią :stuck_out_tongue:

Poza tym jakiej mocy zasilacz?

Jaki antywirus?

Kiedy ostatnio sprawdzałeś stan radiatora na procesorze?

No to po kolei :slight_smile:

Windows XP

Dysk Twardy 250GB z czego ~ 120GB wolnego miejsca

Tak, sterowniki do grafiki najnowsze.

Easy Cleaner, Ccleaner - tymi programami czyszczę komputer z niepotrzebnych plików.

Antywirus - Norton AntiVirus 2009.

Zasilacz - Chieftec 450W

Stan radiatora na procesorze, hmm tutaj może być problem, bo faktycznie jest nieco zakurzony, potem się nic zajmę.

Dodane 07.06.2009 (N) 14:53

Nikt nie wie o co może chodzić…?