Gotowy substytut do kupna-wzmocnienie sygnału

Witam serdecznie, potrzebuje gotowego substytutu który można kupić w sklepie za gotówkę, nie poszukuje jakiś prowizorycznych rozwiązań. Opisuje sprawę, router jest u góry a karta bezprzewodowa na dole i zasięg jest tak niski, że mogę powiedzieć wręcz fatalny. Stąd moje pytanie, co polecacie aby można było wzmocnić sygnał z routera bądź a karty aby internet chodził przyzwoicie, przepraszam bardzo ale ładowanie strony onetu lub wp, żeby trwało 5 minut przy prędkości 20Mb/s to jest kpina. Czekam na Wasze propozycje, pozdrawiam! ! ! :smiley:

Lepsza antena, albo repeater

Lepsza antena nic nie da, gdyż te o większym zysku mają węższe kąty promieniowania, więc się nie sprawdzi przy różnicy wysokości. Chyba, że kierunkowa, taka kwadratowa płaska.

Można też spróbować przestawić router w inne miejsce, może to trochę pomoże.

Coś takiego załatwiło by sprawę:

http://allegro.pl/salon-tp-link-tl-wa73 … ml#gallery

Czy zawieszenie tego na schodach zwiększyłoby zasięg na dole? ? :slight_smile:

Trudno powiedzieć, wszystko zależy od układu pokoi etc. Tak czy owak, pare ścian będzie gorszych niż sufit. To czysta teoria, czy takie coś się sprawdzi. Wszystko zależy od grubości ścian, sufitów a przede wszystkim ich ilości.

Najprościej byłoby poprowadzić kabel na dół i w jakimś centralnym miejscu postawić ap, połączony owym kablem z routerem. Zauważ, że repeater również traci na transferze. Chodź komputery dalej położone już nie tak bardzo.

Maksymalny transfer miałbyś gdy lap z routerem się “widzą”. Tzn jest 0 przeszkód. Mając ścianę już pełnego transferu nie uzyskasz. Jeśli repeater z routerem się nie widzą jest tak samo. Jeśli repeater będzie miał takie same zakłócenia jak lap to raczej będzie ciężko.

Najlepiej idź z laptopem w miejsce gdzie chcesz postawić repeater i zobacz jaki tam masz transfer. Jeśli jest dobra siła sygnału śmiało kupuj. Natomiast jeśli jest poniżej połowy nie masz co liczyć na dobre efekty.

Szukałem anteny do mojego routera Linksys WAG200G i okazało się, ze nie ma odkręcanej anteny, czyli antena do-okólna czy jakakolwiek inna odpada, czyli jedynym rozwiązaniem jest ten reaper, lub po prostu pociągniecie kabla i podłączenie tego bezpośrednio do routera, jakieś inne rady? :?