Gparted - podczas uruchamiania, monitor wyłącza się

Witam wszystkich.

Mam pytanie, usiluje usunac ukryta partycje z instalacja Visty na komputerze Acer Aspire M3640.

Wymyslilam sobie (nie upieram sie, ze slusznie!), ze wlasnie Gparted bedzie do tego najlepszy. Niestety problem polega na tym, ze startuje z CD nagranego z iso (werja 0.3.8-1) i na poczatku wszystko jest OK, natomiast po wybraniu jezyka wylacza sie (a dokladnie przechodzi w stan czuwania) monitor i nie ma mozliwosci, zeby go wlaczyc.

Bede wdzieczna za jakas rade. :slight_smile:

Zapewne najpierw wyskakuje konsola, a później nie może sie odpalić Linux w trybie graficznym.

Jeśli tak - to pierwsze co mi przychodzi na myśl to Linux ma problemy z Twoją kartą graficzną

  • a drugie to źle wypalona płyta (np. za szybko), ale raczej to pierwsze.

Plyte moge wypalic jeszcze raz. To nie problem. Ale jezeli to pierwsze, to czy masz jakis pomysl?

Uruchamianie GParted, ustaw także XVesa.

No ogólnie to pobranie jak najnowszej wersji płyty - a problem ze sterownikami na Linuxa jest niestety wszechobecny

także temu nie poradzisz sam - może pod Vistą się to da zrobić szybciej - ale to nie do mnie pytanie bo nie używam.

Jeśli rzeczywiście jest problem ze sterownikami do karty graficznej zawsze można użyć Fdisk zamiast GParted.

Pozdrawiam!