GPS Shark

Witam mam GPS na którym jest napisane “Shark” i niestety nic więcej, żadnego modelu i nic. Zainstalowana jest mapa producenta “Automapa” ale nie pełna tzn. są wszystkie funkcje ale np. mapa Warszawy jest dobra, a gdy chciałem sprawdzić jakiejś wsi to w ogóle nie znalazło. Ogólnie to jest prosta droga bez zakrętów co jest mylące. Chciałem ściągnąć Automapę ale w żadnej specyfikacji producenta nie jest podany mój model. Nie wiem czy mapa będzie u mnie działać a nie chciałbym na darmo usunąć tej na GPS’sie.

Garść danych technicznych GPS’a:

Microsoft WIndows CE.NET5.0

300MHz/400MHz

64MB SDRAM & 32MB Flash ROM

precyzja lokalizacji 10 metrów

Czy ktoś zna ten modelu albo może mi powiedzieć czy można zainstalować drugą mapę równolegle żeby sprawdzić czy działa, albo polecić inną mapę? powiedzieć cokolwiek, bo nawet strony producenta nie mogę znaleźć

czytnik kart w gps-ie jest ?? tomtom, garmin, automapa powinny hulać.

no tak jest wsadzona karta 2GB

Automapa napewno będzie działać, tomtom chyba też da radę, niewiem jak z Garminem chyba jest tylko symbiana. Możesz zawsze skopiować całą aktualną zawartość karty (mapę) na dysk i w razie czego skopiować spowrotem na kartę.

Mi to wygląda na Pocket PC z windowsem mobile czy coś takiego. Jeśli tak jest to pownieneś w opcjach móc wyjść jakoś z automapy do windowsa, tam trochę trzeba się naszukać wyjścia.

tak tak da się może wejść w odtwarzacz itp.

Ale jeśli skopiuje zawartość a potem będę chciał ją ponownie wkopiować to nie będę musiał ponownie instalować, ten Pocket PC ma jakiś rejestr czy coś takiego?

Owszem Pocket PC posiada rejestr, jednak to i tak nic nie zmienia bo programu nie usuwasz (wartości rejestru pozostają) tylko wyjmujesz nośnik na którym jest on zapisany. Niewiem jedynie czy instalując nowszą wersję automapy, wartości rejestru itp. nie zaktualizują się do tej świeższej wersji, ale raczej nie. Tak czy inaczej dlaczego program do GPS miałby nie działać? Zresztą jeżeli nie spróbujesz to nie będziesz wiedział… :wink:

o to mi właśnie chodziło #-o

wszystko dobrze pewno spróbuje ale nadal chciałbym zaglądnąć na stronkę producenta.Instrukcja jest tak uboga, że nawet okładki nie ma, o adresie e-mail lub www nie wspomnę :roll:

EDIT:

czemu nie spróbuję… hę, chciałem najpierw się dowiedzieć czegoś więcej, mapa kosztuje 299PLN więc to nie jest takie od sobie :wink: