GPU do mojej konfiguracji

Witam ponownie

Chciałbym zapytać jaka karta graficzna będzie odpowiednia dla reszty mojego sprzętu - będę grał w GTA4 - teraz gra się uruchamia i działa, ale mam tylko kartę zintegrowaną i mam może kilka fpsów :slight_smile:

Nie chcę też brać zbyt drogiego sprzętu jeśli reszta tego nie uciągnie. Polecano mi GF9600GT - jeżeli to dobra karta dla mnie to powiedzcie jakiego mam brać producenta.

Moja konfiguracja w opisie :slight_smile:

Masz dobry zasilacz, ale te 400 W może okazać się z malutką rezerwą mocy przy HD 4850…Ale w sumie sobie powinien poradzić:)

Zasilacz wybrany dzięki użytkownikom tego forum :slight_smile: a ta HD4850 jest lepsza od GF9600GT? Cena jest w miarę podobna i rozsądna, a więcej nie będę na kartę wydawał :slight_smile: 200-350zł - na takie karty tylko patrzę

Dodane sobota, 21 sierpnia 2010, 22:24

Zaznaczam, że karty nie będę podkręcał - boje się takich rzeczy :slight_smile: - zawsze coś rozwalę :stuck_out_tongue:

Przy niewielkim budżecie lepsze są karty AMD, za ok. 200-250zł można kupić HD4670 (DirectX10.1), a to już jest całkiem przyzwoita karta. I niewiele potrzebuje prądu.

Albo coś z serii HD5000, najwyższy numerek na jaki starczy pieniędzy, może nawet HD5670 (DirectX11)

Obydwie pobierają do ok. 60W, więc zasilacz powinien dać radę.

Tutaj jest porównanie wydajności kart: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Co to za argument, że przy niewielkim budżecie są lepsze karty od ATI, a co przy większym to już nie???

Budżet jak budżet - tak i tak muszę dozbierać - zostało mi ledwo 170zł :slight_smile: - chcę właśnie zaplanować ile mam jeszcze dorzucić :slight_smile:

Polecam Geforce GTS250 (na allegro za około 370zł) lub Radeon 4850 (na allegro za około 350zł), do phenoma wypada dołożyć kartę ze średniej półki a nie zabawki pokroju GF 9500gt czy starych 9600gt

Zapewne wezmę HD4850 lub HD4670

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Dodane niedziela, 22 sierpnia 2010, 12:44

http://allegro.pl/item1197032283_gainwa … it_gw.html - a ta jest dobra?