Gra i zmieniające się pingi (LOG)

Gram w gre o nazwie Unreal Tournament. Mój problem polega na tym:

Mam neo 128 i w jednym dniu ping jest 80 i można grać a niekiedy (wiekszość czasu) ping ma wielkość 140 i nie da się grać praktycznie wogóle.

Dosyć mało wiem przez co to się może zmieniać. Skanowalem system avastem oprocz niego mam wina xp z sp2 i wlączoną zapore. Skanowałem system programem Ad-Aware SE personal wykryło kilka problemów i je usunąłem, ale ping sie nadal nie zmienia. Oto log z hijacka (tylko nie wiem jak usuwać błędne wpisy więc powiedzcie):

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 18:19:18, on 2006-01-03

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.EXE

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

C:\WINDOWS\system32\MsPMSPSv.exe

C:\Program Files\Creative\ShareDLL\CtNotify.exe

C:\Program Files\Creative\SBLive\AudioHQ\AHQTB.EXE

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\taskbaricon.exe

C:\Program Files\Creative\ShareDLL\MediaDet.Exe

C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\Program Files\SlySoft\CloneCD\CloneCDTray.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\NeostradaTP.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\ComComp.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

D:\Gry\mIRC\mirc.exe

C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware SE Personal\Ad-Aware.exe

D:\Michał\UT\HijackThis.exe


R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://szukaj.wp.pl

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O4 - HKLM\..\Run: [Disc Detector] C:\Program Files\Creative\ShareDLL\CtNotify.exe

O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\Updreg.exe

O4 - HKLM\..\Run: [AHQInit] C:\Program Files\Creative\SBLive\Program\AHQInit.exe

O4 - HKLM\..\Run: [AudioHQ] C:\Program Files\Creative\SBLive\AudioHQ\AHQTB.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [autoclk] autoclk.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\taskbaricon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [adiras] adiras.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NetLimiter] C:\Program Files\NetLimiter\NetLimiter.exe /s

O4 - HKLM\..\Run: [gcasServ] "C:\Program Files\GIANT Company Software\GIANT AntiSpyware\gcasServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [CloneCDTray] "C:\Program Files\SlySoft\CloneCD\CloneCDTray.exe" /s

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{B6B43C05-5AC6-4B31-A824-1501DBEFCC92}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: Creative Service for CDROM Access - Creative Technology Ltd - C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.EXE

Jakby nic nie było w logu to może macie jakieś inne pomysły?

Przepraszam jeśli umieściłem temat w złym dziale.

Dziękuje za wszelką pomoc.

na logach sie nie znam :slight_smile:

pingi - ponizej 100 - dobre

140 - moim zdaniem taki ping nie powinien sprawiac zadnych problemow… jego wahania moze troche… ale zeby bylo 140 i

to juz przesada… ja jak gralem w unreala to gdzies przy 300 postacie innych graczy zaczynaly mi “skakac”

neo… nie orientuje sie w niej dokladnie… ale moze to zalezec od obciazenia sieci telekomunikacji… wieczorkiem ping moze wzrosnac…

Troche z tym przesadziłem, ale grać nie da sie praktycznie grać brońmi punktowymi. No i przeskakuje czasami

W nocy jest w jeden dzień 140, a w dzień 80, a na drugi dzień jest odwrotnie

log ok 8)

Nie no ludziska spokojnie, nie mylcie dużego pinga z lagiem bo to już obłęd.

Lag - jest wtedy gdy nasze pakiety nie dochodzą do serwera - m.in. przez to jest spowodowane “skakanie” postaci w grach itp.

wysoki ping jako tako nie ma połączenia z lagiem choć jeżeli są duże odstepy czasu pomiędzy wysłaniem/odbieraniem pakietu to siłą żeczy musi wystąpić lag (nawet nie przez to że pakiety nie dochodzą ale przez to że czas jest tak duży).

W Starsze gry można grać i na pingu 200-300 nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, mogę tylko przepuszczać że chodzi o inne “ułożenie” oprogramowania w starszych grach (inaczej robione, pod słabsze łącza itp.).

Kubicz10: Wyłącz wszystkie niepotrzebne oprogramowanie, teoretycznie nie powinno to mieć żadnego wpływu na ping… w praktyce jest inaczej :stuck_out_tongue:

Jeżeli to nie pomorze to proponuję udać się do providera -> TP SA i pogadać może oni coś poradzą.

ale ludziki no… komu pingusie na neostradeczce wieczoreczkiem nie wychodza powyzej seteczki ?? :smiley: