Gra Soldat się zacina

(Druii) #1

Witam

Nie wiem czym jest to spowodowane, ale prościutka gra Soldat zacina mi się na laptopie, nie wiem jak to zwalczyć. Prosiłbym o jakąś radę :wink:

Fujitsu Siemiens Amilo PI 3450:

-Intel Core 2 Duo 2GHz

-3 GB ramu

-nVidia GeForce 9300M GS

-Win7 Ultimate 32 Bitowy

(Ejkon) #2

Ale jak Ci się zacina w którym momencie?? może coś bardziej szczegółowo...??

(Druii) #3

Caly czas.. coś jakby lagi, ale to mi się dzieje nawet kiedy nie gram przez sieć

(kubut) #4

Spróbuj odpalić z trybem zgodności ze starszymi systemami, najlepiej XP + SP2.

(Druii) #5

Już wszystkie te opcje wypróbowałem, to nic nie daje ;/

(Tomek Matz) #6

spróbuj czegoś takiego ... kliknij prawym przyciskiem myszy na *.exe odpalający tą grę i wybierz Właściwości.

Następnie przejdź do karty Zgodność i zaznacz dwie opcje:

1. Wyłącz kompozycje wizualne

2. Wyłącz kompozycje pulpitu

Możesz zostawić włączone uruchamiane w trybie zgodności z XP, ale spróbuj najpierw bez tego.

(Danielm86) #7

sprzet sie przegrzewa i tyle.

(kubut) #8

Kolega na górze przeczytał specyfikacje? Taki sprzęt nie ma prawa grzać się na Soldacie...

(Druii) #9

@up

racja, ten laptop uciągnie gry które maja o wiele większe wymagania, tylko przy tej grze coś jest nie tak =/

Minimalny efekt jest, ale to niestety nie rozwiązanie ;/

(Tomek Matz) #10

hm miałem nadzieję, że to pomoże. Problemem jest Windows 7 (a raczej coś w tym systemie, być może DirectX?). Zerknąłem na forum tej gry i widziałem, że niektórzy używający Vista/7 mają fps lagi, a niektórzy nie. Rozwiązania oficjalnego nie ma.

Anyway dwa pytania:

1. masz zainstalowany najnowszy patch?

2. czy próbowałeś się bawić programem Config.exe. Ponoć jest gdzieś w folderze gry Soldat i pozwala modyfikować ustawienia graficzne.

Jeśli powyższe 2 punkty masz załatwione to mam jeszcze jeden pomysł. Możesz odpalić tą grę w Windows XP. Tyle że, żeby to zrobić będziesz się musiał odrobinę nagimnastykować i zainstalować wirtualną maszynę Windows Virtual PC. Poniżej podaję link skąd możesz to pobrać:

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/

Dzięki tej wirtualnej maszynie, gdy odpalisz tą grę w trybie XP, to będzie to tak jakbyś odpalił ją na czystej instalacji Windows XP. To nie jest to samo, co tryb zgodności w windows 7.

(kubut) #11

A jaką wersję systemu masz? Jak professional lub wyżej, to zamiast wirtualnej maszyny, możesz użyć wirtualizacji.

Edit:

Nie doczytałem, że podałeś wersję systemu w 1 poście. Więc polecam wirtualizację trybu XP, jednak upewnij się czy Twój procesor obsługuje wirtualizację. Jeśli nie, zawsze zostaje sposób podany wyżej-wirtualna maszyna.

(Łukash) #12

wymagania gra ma prawo nie działać na win 7

a po jakiemu to to?

(Ejkon) #13

E tam grałem na każdym systemie i mi jakoś działało...

Po prostu weź odpal "Soldat Mod Starter" i skonfiguruj go...