Grafa na DDR2 nie dla płyty głównej z DDR?

Znajomy zastanawia się nad kupnem grafy, pomiędzy GF6600 a PALIT X1300PRO (pod AGP jeszcze). Jakiś informatyk powiedział mu, że jak w płycie głównej ma DDRy to dla lepszej współpracy powinien wziąć grafe też na DDRach. I chłop sie zastanawia co zrobić bo X1300PRO ma lepsze wyniki w testach niż GF6600(oprócz obsługi UltraShadow), ale jest na DDR2 a GF na DDR.

Powiedzcie ile prawdy jest w tym co koleś mówił. Przecież są grafy na DDR3 a takich pamięci jeszcze w sklepach nie widziałem.

Ponieważ z założenia nie ufam do końca informatykom od sprzedawania komputerów w sklepach(nikogo nie obrażając), wolę sprawdzić tą informację u źródła mojej wszelkiej wiedzy komputerowej, czyli u Was :slight_smile:

Nie ma różnicy czy to DDR czy DDR2. Niech bierze to co lepsze!

Taki z niego informatyk jak ze mnie…

ie ma różnicy, im lepsze pamięci tym lepiej.

podejrzewam, że tak mało inteligentny to on nie jest, wręcz przeciwnie - próbuje sprzedać to, co zalega w magazynie.

Bardzo dziękuję zaodpowiedzi :slight_smile:

Hehe freedom z tego punktu widzenia nie spojrzałem na problem. Ale dobrze, że przyszedłeś i gościa rozpracowałeś :smiley:

No nie wiem na jakiej on podstawie on tak twierdził. No bo przecież nie może to mieć związku z taktowaniem pamięci, bo co wyjdzie karta to zegary ma inne i nikomu to do tej pory nie przeszkadzało :wink:

Ale może jest ktoś kto widzi jakiś inny zwiazek, bo ja w technologii DDRów i DDR2 jestem tak cienki jak we wszystkich innych tematach :wink: Chętnie posłucham wszelkich argumentów :smiley:

To co zrobić z kartami na DDR3? :smiley:

Jak mówi (pisze) freedom , zawsze starają się sprzedać stare graty.

Przykładowy zestaw mało tego dla gracza za 3000zł

Sempron 3600+ ram 512 ddr2 667 pewnie no-name, grafika 1600pro z ddr2, płyta nazwy nie pamiętam, ponieważ jest bardzo egzotyczna, dysk WD 80GB, zasilacz tracer 400w oj sobie ktoś pogra.

a jakie masz fundusze? Może poszukaj x800gto 400/980MHz(taktowanie), ładniutka karta może urwiesz ją tanio, albo gf7600 GS/gt :slight_smile: w zależności od funduszy :slight_smile: