Graficzna mi nie działa :-(((

(Yonagold) #1

Witam mam EVGA 8800 GTS i świeżo złożonego kompa, Niestety nic mi się nie wyświetla na monitorze??? Czy mogłem coś pochrzanić ??? Czy to awaria karty???

Pozdro :frowning:

(system) #2

podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty ?? jaki masz zasilacz ??

(Yonagold) #3

podłączyłem jedno zasilanie 6 pin wiatrak kręci a na monitorze czarno, dziwne żeby nowa i już zepsuta. Chyba samemu nie można zepsuć??

(system) #4

a monitor włączony ?? to nie jest LCD?? i np nie pracuje w trybie D-SUB ??

raczej nie.

(Yonagold) #5

mam dwa monitory LCD i zwykły i na żadnym nie reaguje. . .

(system) #6

a jaki masz zasilacz ?? podaj markę i model, może nie ciągnie tej marki.

(Yonagold) #7

CHIEFTEC 550W

(system) #8

powinien spokojnie pociągnąć może trafiłeś wadliwy model, jeszcze spróbuj na innym komputerze przed reklamacją. (sprawdź czy na pewno dobrze karta dociśnięta).

(Yonagold) #9

ok dzięki za pomoc

(Sonnor) #10

a jaka płyta główna? czy ma zintegrowaną grafikę :slight_smile:

(Yonagold) #11

nie a i jak zresetuje kompa to piszczy z głosnika :frowning:

(system) #12

może karta jest niedociśnięta (nie siedzi w slocie PCI-E).

(Sonnor) #13

ile pisków, ? rozumiem że z głośnika systemowego?

chyba Turkissh dał Ci odpowiedź , ale może być awaria karty :frowning:

(system) #14

a jest jakiś inny który wydaje dźwięki gdy jeden z podzespołów odmawia posłuszeństwa ??.

(Sonnor) #15

nie ma, ale czasami trzeba dokładnie określić, słyszałem rożne dzwięki z głośników zewnętrznych pry uszkodzonym sprzęcie ..:slight_smile:

(Sidhmor) #16

Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź raczej wpierw płytke wkładająć inną kartę graficzną... składałeś sam?? Jeżeli tak to moze coś źle zrobiłeś... sprawdź jeszcze raz wszystko od początu, diabeł tkwi w szczegułach:)

(system) #17

np co mógł zrobić ?? montaż karty nie jest skomplikowany...

(Sidhmor) #18

Czytasz dokładnie czy nie?? Chodzi mi o montaż całego kompa, przecież napisał że dopiero co poskładany. A swoją drogą możesz mi uwierzyć, że ludzie potrafią połaczyć ze sobą dwa elementy, o których by Ci do głowy nie przyszło że mogą być połączone... wiem to z doświadczenia, troche kompów już poskładałem... zawsze warto sprawdzić wszystkie możliwości.