Graficzne bajery w Vista

Powiedzcie mi jak włączyć te wszstkie bajery w Viscie , typu prześwitywania itp

Same sie uaktywnią oczywiście jeżeli posiadasz karte graficzną obsługującą pixer shader 2.0 i minimum 64MB pamięci.

Musisz mieć odpowiednią grafikę, która będzie w stanie to obsłużyć. Jeśli Twoja grafika jest słaba to system automatycznie wyłącza dostępność efektów

Bzdura

Klik prawym przyciskiem myszy na pulpicie> Personalize > Window Color And Apperance > Open clasic apperance properties for more color options >W polu wyboru dajesz Windows Aero > OK

Trudno mi powiedzieć jak w najnowszych buildach ta sprawa wygląda, ale w starszych (typu 5384 albo wcześniej) istniał haczyk polegający na ocenie komputera. Jeśli ocena ta było niższa niż 3, wtedy Aero Glass nie startowało pomimo spełnienia wymagań. Pomagało wtedy ręczne wywołanie oceniania, co powodowało z reguły podniesienie oceny (powrót do prawidłowej wartości).

No udało mi się to powłączać. Włączyłem boczny pasek i tu mam problem. Pryz krawędzi ekranu podchodzi on do niej takim przejściem w czerń. Ja pod tym paskiem nie mam tła. Czy tą częrń da się zlikwidować.

Ogólnie muli mi ten windows. Mam Athlona 2800 + 64 bit , 512 Ramu , Radeona 9600 Pro z 128 Mb. I nie moge powiedzieć żebym był zachwycony. Muzyki to tu nie posłucham nawet jak wyłącze bajery zdażają się różne przycinania. Jakie maksymalnie tam oceny w sprawdzaniu sprzętu można dostać. Ja mam większość pomiędzy 3,5 a 4. Na ram mam 3,5 i tu tylko marudzi.

Złączono Posta : 01.09.2006 (Pią) 9:18

A tak jak tutaj

http://dobreprogramy.pl/grafiki_artykul … pl/002.jpg

zeby cale okno przeswitywało jak zrobić. U mnie belka górna prześwituje reszta nie

Nie da sie tych bajerów wszystkich i niepotrzebnych usług powyłaczać tak jak w XP poleceniem w uruchom “services.msc” ??