Graficzne połączenie linux-linux


(Gandalf3) #1

Chodzi mi o administrację zdalnym komputerem pełniącym rolę serwera z Linuxem z komputera z Linuxem. Korzystanie z VNC odpada, bo na zdlanym musi być ktos zalogowany, a tak nie bedzie. Chodzi mi o graficzny interfejs


(bachus) #2

Spróbuj np. x11vnc + ssh.

  • komputer włączony, logujesz się przez ssh,

  • na tym komputerze (kliencie): x11vnc --display :0


(Gandalf3) #3

To co mi się udało to połączenie ssh (putty) z X11Forwarding, ale tutaj nie ma pełnego pulpitu a jedynie konsola z mozliwością uruchomienia programów graficznych na lokalnym serwerze x. A chciałbym miec pełny pulpit z serwera.

x11vnc zwraca mi komunikat: command not found


(matiit) #4

Może to?

:arrow: http://freenx.berlios.de/


(nintyfan) #5

Proponuję zwrócić uwagę na x11vnc . Jest to serwer VNC, udostępniający bieżącą sesję. Jest jeszcze oczywiście VINO. Chyba, że Cię źle zrozumiałem? SSH + x11vnc powinno działać.


(Xwars) #6

Ten temat powinien się zakończyć na wypowiedzi bachusa :stuck_out_tongue: Używam Fluxbox+Netbeans na zdalnym komputerze przez VNC. Co prawda wspomagam się tunelowaniem przez ssh(putty) ale tylko dlatego, że firewall nie pozwala na połączenia z serwerem na jakichkolwiek innych portach. Nie ma x11vnc? To zainstaluj... w debianie są z 3 różne pakiety które dostarczają taki serwer np. tightvncserver.