Grafika AGP x8 nie chodzi na płycie AGP x4

Witam

Mam pytanie co do działania kart AGP x8 na płytach głównych.

Mam Karte graiczną Gigabyte Radeon 9550 z szyną AGP x8 i płyte główną MSI 845E MAX (Intel 533MHz) obsługującą AGP x4.

Gdy po wgraniu na nowo systemu już z tą kartą na tej płycie zainstalowałem sterowniki od ATi system albo się zawieszał jak tylko wchodziło na pierwszą strone windowsowską, albo restartował się. I mało tego jak uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym i odinstalowałem sterowniki od grafiki i poleciał na standardowych VGA było wszystko ok.

Najprościej ujmując, komp jak tylko wykrył mi dokładnie tą karte nie przyjmował jej.

Jeszcze dodam tylko że mam zasilasz (nie wiem czy to ma znaczenie) LPD9-300W P4 i Celerona 2GHz.

Pytanie, czy da się jeszcze z tym coś zrobić czy konieczna wymiana któregoś z podzespołów.

Pozdrawiam

Musisz wymienić zasilacz :? Masz zasilacz ROPLA. Ten zasilacz pali kompy :twisted: Wymień go Fortrona MDN® za 50zł z allegro :wink:

Spróbuj wgrać najnowsze stery. Ja mam od Catalyst i nie narzekam. Podobno Omegi też są dobre.

moim zdaniem to jest wina sterowników-miałem taki sam problem-wgrałem stery i odrazu miałem AGP 8x

BNT ale zasilacz musisz obowiązkowo wymienić ten Twój Ropla może Ci spalić wszystkie części no może Ram ocaleje :stuck_out_tongue:

A masz ustawione w BIOSie- AGPx4?

A jaką wersje AGP masz na płycie? 2.0 3.0?

Zasilacz z miejsca do wymiany

Jeśli chodzi o zasilacz to już wiem, że do wymiany ale na razie muszę kombinować na nim.

Próbowałem zrobić coś ze sterownikami i wgrałem najnowsze Omegi (v3.8.360) i już miałem ułamek nadzieji w sobie bo windows się uruchomił, ale po około 15sekundach system się zawieszał (sprawdzałem dwukrotnie) także dalej lipa.

Jeśli chodzi o AGP sprawdzałem i mam w opisie płyty że podchodzi pod 1x/2x/4x 1.5V, ale cały czas mnie to dziwi bo słyszałem kiedyś że nawet jeśli karta ma 8x a płyta mniej to zejdzie do poziomu płyty.

Nie wiem co dalej. Jak ktoś może to niech cos napisze :?

Pozdrawiam

tak ale np. grafa z agp x8 nie będzie dzialac na płycie z AGP x2, x1 ponieważ ma mniejsze napięcie (AGPx4,x8 ma 1,5V a AGP x2,x1 ma3,3V) będzie działać tylko na AGP x4 i x8.

Moim zdaniem jak wymienisz zasilacz karta powinna działać normalnie :wink: bo teraz nie ma po prostu prądu

a pożycz od kogoś zasilacz mocniejszy i lepszy i sprawdź

Właśnie tak spróbuje zrobić tylko nie mam za bardzo od kogo, ale będę kombinował, tylko szkoda że na popołudniówki do pracy mam :?