Grafika do 450zł

Witam.

Jestem nowy na forum i od razu muszę zwrócić się z prośbą o pomoc.

Dzisiaj padła mi karta graficzna GeForce 9800GT, więc jestem zmuszony do kupna nowej. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze najlepiej gdyby cena nie była wyższa niż 450 zł. Myślałem nad Radeonem HD 6770 lub GeForcem GTS 450 polecacie jakieś inne ?

Mój sprzęt to:

Płyta Główna: GIGABYTE GA-MA74GM-S2H,

Procesor: AMD Phenom 9500 Quad-Core

Pamięć: 3GB DDR2

Zasilacz: 450W

Z góry dziękuję za pomoc.

Geforce 550Ti http://allegro.pl/geforce-gtx-550ti-pov … 58147.html

A jaki to zasilacz?? 450wat nic nam to nie mów(moc,marka)

Po drugie to masz za słaby procek żeby wkładać tam jakąś super wydajna grafe za 450zł. Na Twoim miejscu kupił bym najpierw procesor.jakiś athlon II 250 lub coś w tym stylu a za to co zostanie próbował wyłapać radeona 4850,ze dwa razy lepszy a w jeszcze z tym athlonem pograłbyś w najnowsze tytuły a do tego żeby chodził procek aktualizacja biosu do F3

kamilek030190xd ,

I wydajność pewnie na poziomie GTS 450, jak nie gorzej.

W tej cenie możesz szukać używanych kart 5830 z gwarancją. Jeśli mają być nowe to tak jak mówiłeś: GTS 450 na DDR5 lub HD 5770/6770.

Czterordzeniowca ma wymienić na dwurdzeniowca? ](*,)

Podkręci Phenoma i będzie dobrze :slight_smile:

Ten Athlon II jest lepszy od jego phenoma,zakładałem temat na bench…rk.pl ponieważ zastanawiałem się czy nie zamienić mojego athlona II240 na phenoma 9550(lepszy od tego co ma autor) i wszyscy mi odradzali więc cos w tym jest:) Po drugie sorki ale nie zauważyłem że ten geforce jest na ddr3

Wycinek z jednego z forum: “nie wiem czy dobrze kojare ale 9550 byl pozbawiony jakiegos błędu z 9500” jest to błąd TLB który pojawia się przy 100% obciążeniu wszystkich rdzeni. Podkręcanie tu nie wiele da

Tak bo przy jego cenach jest nieopłacalne ale po co wydawać na procek jak można go podkręcić… A co do wydajności to jest porównywalna… (nieraz ciut słabszy, nieraz troszkę mocniejszy).

W każdym razie jak dla mnie głupotą była by taka zmiana, którą można by skwitować przysłowiem: “Zamienił stryjek siekierkę na kijek” :slight_smile:

Czytaj ZEDYTOWANY post wyżej(mój) te phenomy odstawia nawet core 2duo. rozumiem żeby to był phenom II ale to jest phenom starej generacji. Co z tego że 4rdzenie.

W 1kompie mam 9550(OC do 2,4) a w swoim mam athlona II240(OC do 3.6). W moim grafika siedzi 4850 a w tamtym na integrze,przekładałem niedawno tą 4850 do tamtego z 9550 i o dziwo na athlonie gry “chodzą” lepiej tak samo jak cały system,nie wyobrażam sobie żebym musiał pracowac na tamtym kompiea nie jest zasyfiony bo robiłem format i instalke systemu w tym tygodniu

Mój zasilacz to Chieftec 450W. Co do procesora to jeszcze mnie nie zawiódł i raczej jeszcze nie myślałem nad jego wymianą. Karta, której szukam musi być troche lepsza od 9800 GT. Nie miałem z nią żadnych problemów, co prawda najnowsze tytuły na full detalach już się przycinały, ale na średnich grało się całkiem dobrze.

kup sobie gts 450 i bedziesz zadowolony jeżeli naprawde nie chcesz zmieniać procka http://allegro.pl/najmocniejszy-asus-gt … 26955.html to jest wersja 1gb,na wypadek gdybyś miał zmieniac monitor na większy(chociaż nie wiem jaki masz),wejście HDMI i gwarancja 24miesiące

do 450 zł. kupisz niezłego gtx-a 275 nVidii- czasem nawet na gwarancji i trochę kasy ci jeszcze zostanie :smiley: (mówimy oczywiście o używce)

odczujesz duży skok wydajności i mocy zasilacza powinno starczyć.

nie przejmuj się gadką o procesorze, nie on jest w grach najważniejszy i dziwią mnie porady dotyczące jego wymiany jak nikt o nie nie prosi :o

:smiley: a grach liczy się karta graficzna,karta graficzna i jeszcze raz karta graficzna a procek da rady spojonie w grach

zaraz ci zaczną radzić wymianę obudowy, monitora a nawet myszy i dostawcy prądu…niestety ](*,)

taa, włóż HD 6950 do Celerona a potem płacz, że BF3 nie działa =D>

Dzieki Szotek :smiley: Akurat o to chodziło mi w poprzednich postach =D>

problem w tym,że on nie ma celerona, więc go tam nie będzie wkładał,a nawet gdyby miał to i tak go do tej płyty nie włoży

ma quada i ten procesor całkowicie spełnia wymagania do obsługi nowych gier, również do obsługi BF3 :smiley:

zauważyć proszę,że w nowych grach procesor na znaczenie drugorzędne,a pierwszorzędne grafika

śmiem stwierdzić,że BF3 obsłuży wystarczająco mocny procesor z intelowską technologią HT, czyli jednordzeniowy

co sprawdzę jeszcze dziś

To nie jest żaden Celeron tylko w miarę porządny sprzęt. I nie chce wsadzać HD6950 tylko co najwyżej HD5830/HD6770/GTS 450 więc wszystkie karty będą śmigać.

tak,to nadal bardzo fajny procek.

a pisanie o wsadzaniu HD6950 do takiego komputera, to jak pisanie o wkładaniu silnika z ferrari do małego fiata :o

ty się kamilek030190xd zdecyduj co chcesz zmienić.może cały komputer zmienisz za 450zł?

tak mi się wydaje,że szotek by ci nieźle części dobrał… :smiley:

Dołożysz 50 zł i będiesz miał GEFORCE GTX 550 Ti http://allegro.pl/pci-e-gainward-geforc … 85194.html

lub trochę słabszego GeForce GTS 450

HD6790 - wydajniejszy. Fakt, nie ma ani CUDA ani PhysX ale jednak wydajniejszy