Grafika i animacja

Witam.

Do obróbki grafiki mam najnowszego GIMP’a. Czy jest to dobry program? Jaki polecacie?

Szukam programu do tworzenia animacji tzn 20-30min kreskówki w 2D (o grafice podobnej jak w Włatcach Móch) Szukałem ale jest ich multum a ja bym chciał ten który jest uważany przez was za najlepszy (w końcu niektórzy znają się na tym). Z góry wielkie dzięki :wink:

We “Włatcach much” występuje animacja 3D, a nie 2D. To raz, a dwa, nie wiem, czy mógłbyś zapisać 30-minutowego gifa, ewentualnie 30*60*25 = 45.000 klatek :stuck_out_tongue:

No to 3D :D. Włatcy móch jakoś powstały więc da się :wink:

No to jak grafika 3D to są dwie opcje:

  • rozwiązania (bardzo) płatne (3D Studio Max, Maya Studio)

  • rozwiązania bezpłatne (np. Blender)

Warunkiem jest znajomość grafiki 3D, no i oczywiście samo nie będzie się animować, więc także jakiś język programowania (w Blenderze na pewno Python).

Wujek16 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Do tworzenia animacji nie trzeba żadnego Pythona ani żadnego języka programowania.

Choć nie jestem mistrzem w animacji 3D ale popełniłem wiele animacji na rzeczonym Blenderze i żadne takie nie były mi potrzebne.

Polecam serdecznie Blendera na którym można tworzyć dowolne animacje tak 2D jak i 3D.

Jest to w pełni darmowy program, który nie wiele ustępuje najdroższym, komercyjnym programom.