Grafika i procesor do laptopa. Czym się kierować?


(iwan3k) #1

Tak jak wiele osób staje właśnie przed trudnym wyborem laptopa. Jest tego tyle że trudno wybrać, nie pomagają zestawienia, gdyż są nie aktualne i zazwyczaj nawiązują do starszych modeli, cześć.

Wieżę jednak w życzliwość ludzi i poradzę się. Co wybrać?

Cena do 4000 PLN'ów(ew. 4300)

Najważniejsza grafika (przestarzały geforce 9600GT czy nowy ATI radeon 4xxx?)

Czym się kierować podczas wyboru? Teraz każda grafika mają dużo pamięci współdzielonej, ale robione są z różnych podzespołu. Teoretycznie to samo, praktycznie wygląda inaczej.

To samo tyczy się procesorów. Taktowanie np. 2400Mhz to nie wszystko. Na co zwrócić uwagę?

Wybór reszty podzespołów nie jest już taki trudno. Teraz np. standardem jest pamięć DDR2 800Mhz, matryca według uznania..

ps. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, jest wiele w Internecie. Jednak wiadomo że komputery z każdym dniem są coraz lepsze. Posty założone na ten temat tracą swoją ważność w przeciągu ok. 2 m-cy

pozdrawiam

HEJ!


(Koszal No 1) #2

ja akurat radzę Ci zwrócić uwagę na to czy karta graficzna ma sam radiator czy też osobny wentylator... jak sam radiator to się będzie mocno grzał przy grach i resetował.

nie polecam ostatno firmy HP bardzo się zepsuły kumpel kupił i same kłopoty a wypłacił prawie 5 tysi za niego.nawet matryca krzywa była heh. polecam firmę DELL


(iwan3k) #3

bardzo ważna uwaga, ale taka informacja jest raczej rzadko podawana


(Poniaatowski) #4

Hahaah, ale się uśmiałem =D> Laptop to nie komputer stacjonarny, że jest grafa z chłodzeniem pasywnym i aktywnym. Takie bajeczki to pisz swoim kolegom z podwórka :^o Po drugie, pierwszy raz coś takiego słyszałem - w laptopie posiadasz grafę zintegrowaną i dedykowaną.

To, że twój kolega trafił na jakiś wadliwy model, to nie oznacza, że wszystkie modele HP są do duszy. Zastanów się trochę [-X

Następny tekst z którego się uśmiałem. Powinieneś grać w kabarecie pt."******* ********".

Jeśli nie masz zielonego pojęcia o komputerach to nie udzielaj się - bo aż wstyd czytać twoje posty i porady - które są z kosmosu.

Co do laptopa do max. 4300 zł - polecam taki/takie:

Nie piszą, bo nie ma czegoś takiego =D> :smiley: :roll: :lol: Koledzy - powtarzam laptop to nie komputer stacjonarny. Takimi postami, ośmieszacie się - nie wiem po co udzielacie się skoro, żaden z Was nie ma odrobinę podstawowej wiedzy #-o :roll:


(iwan3k) #5

Czyli jednak nie dowiem się co wybrać?


(Filip Siemieniecki) #6

Tak aktualnie standardem są DDR2 , jednak widać już po nowych modelach laptopów że producenci powoli kierują się w stronę pamięci DDR3 .

Przyszłościewe jest DDR 3 kiedy mamy zamiar rozbudowywać komputer o takie własnie pamięci z każdym miesiącem moduły tanieją i powoli zaczną wypierać DDR2.

Co do procesorów głównie spotykane są Intel Pentium Dual Core / Core 2 Duo z zegarem 2 GHZ jeżeli naprawdę zależy Tobie na wydajności powinieneś szukać modeli z procesorem Core2Duo 2,4 Ghz - 2,5 GHz .

Jeśli chodzi o karte 9600GT lub pokrewne może zainteresuje Ciebie :

Lenovo IdeaPad Y550 z GeForce GT 130M - około 3300zł


(Koszal No 1) #7

paracik czym sobie zasłużyłem że wyzywasz mnie od błaznów ?? ******************

-- Dodane 13.08.2009 (Cz) 21:40 --

aha i sam poczytaj bo informacja jest z serwisu HP głąbie ....