Grafika MSI 8800 GTX

(Melon21) #1

Witam! Mam problem z kompem, mianowicie! około rok temu zmieniłem kompa.Zasilacz OCZ 600W (ma niecały rok), procesor Core 2 Duo E8400, MSI P35 NEO2, Grafika MSI 8800 GTX, pamiątki 4GB PATRIOTw ciągu roku użytkowania 2 razy wymieniałem kartę graficzną, pierwszą jaką kupiłem była firmy asus myślałem że kupiłem jakąś lipną bo cały sprzęt prócz zasilacza i pamięci ram był używany.

Po około pół roku karta się zepsuła wyskoczyły jakieś linie na ekranie i generalnie lipa, potem kupiłem taką samą kartę tylko MSI, i właśnie minęło około 6 miesięcy i znowu się spaliła jaka może być przyczyna może coś jest źle ustawione w biosie albo albo napięcie za duże, albo coś błąd daje! nie wiem co się mogło stać dlatego się zwracam o pomoc! przypuszczam ze karta jest do wymiany ale jak kupie karte i wydam znowu 300 a po 6 miesiącach spierdzieli do będzie lipa więc.....??? co może rozwiązać ten problem??

(Fokal) #2

Temperatury sprawdzałeś? Bo objawy pasują do przegrzanych pamięci.

(Melon21) #3

temp sprawdzałem programem speedfun były zwyczajne około 50 a w stresie do 70 dochodziło.

przegrzanie bym wyeliminował bo temperatur bardzo pilnuje jak włączam jakieś gry to wiatrak w karcie od razu podkręcałem co by lepiej chłodził!