Grafika PCI-E 2

Witam, zamierzam dokonać zakupu karty graficznej, moje oczekiwania to nie zacinanie wiedzmina choćby na lou detalach.

Kwota max 300zł.

Obecnie mam:

AMD Athlon X2 4800+

Ga-M69 s3h

Ati X1250 integra

2x1gb Ocz Platinum

Deagate barracuda ES

Mysz A4Tech X750BF :]

400 watt zasilacz

PS: to cud, ze wogole wiedzmin mi sie zainstalowal :smiley:

proponuje hd3850

jaki model tego zasilacza ? sama moc nic nie mówi

no name :smiley:

ale co nie wyciagnie takiej grafy?

i jeszcze jedno pytyanie, gralem u dziemczyny na podobnym komputerze tylko ze grafe ma Gigabyte GF 9600GT ddr3 w wiedzmina na full detalach bez zadnego sciecia w full walce. Jak mozna porownac wydajnosc tych kart w skali od 1 do 10.

No ta karta co proponuje kolega wyżej jest porównywalna z tym Geforcem, jednak na twoim miejscu wymieniłbym przy okazji zasilacz (nie koniecznie teraz, jednak na przyszłość bierz jakiegoś Chiefteca lub coś podobnego).

sinusitis , po podkręceniu 3850, na zegary 3870 wydajność ma dokładnie taką jak 9600gt (raz wyższą, raz niższą).

Np z tym powercolorem nie powinno być to trudne szczególnie na rdzeniu http://www.morele.net/produkt/196334/

bo jak widać ma niereferencyjne chłodzenie i bardzo atrakcyjną cenę.

a co rozumiesz przez podkręcanie? i ile mnie to bedzie kosztowalo, przyjmując, ze mam tego 3850.

Jeśli chciałbyś do tego podejść porządnie to kosztowałoby cię to kilka godzin czasu na przeczytanie poradnika, ściągniecie riva tuner’a i np furmarka do stresowania, no i samego procesu zachowawczego podkręcania z bierzącym testowaniem stabilności. Ewentualnie ten czas można skrócić spokojnie do ok 1h jeśli od razu będziesz sprawdzał rdzeń na taktowaniach 700,750,800mhz, i odpowiednio pamięci co 100mhz, a powyżej 2000 co 50 aż zobaczysz artefakty albo system będzie niestabilny. Jeśli będzie dobra sztuka to powinna sobie radzić z zegarami 770/1900 przy standardowych napięciach, przy czym temperatura jaką osiągnie przy stresowaniu w furmarku jest nieosiągalna w grach, tak więc nawet jeśli będzie się w furmarku zbliżać do 90 stopni to wciąż w praktycznym zastosowaniu karta nie będzie się przegrzewać.