Grafika pod starszy komputer

Witam,

Zamierzam w najbliższym czasie wymienić kartę grafiki na jakąś lepszą, problem w tym że posiadam trochę stary komputer z AGP x4 i procesor 1,4 GHz i nie wiem jaka karta będzie odpowiednia. Myślałem o GF6200 ale ta karta jest na AGP x8 i zastanawia mnie czy osiągnie ona swoje możliwości na sprzęcie który posiadam, czy też wyrzucę tylko pieniądze w błoto. Jaka karta będzie odpowiednia pod moją konfiguracje sprzętową ??

daj cały konfig kompa razem z zasilaczem (marka/moc)

ja bym z tańszych wziął ati radeon 9800pro (do starszego kompa)

może gf5200 albo mój radeon 9600?

5200 lol nie lepiej brać co najmiej 6600GT

ja bym nic lepszego niż radka 9550 do tego kompa nie pakował, jak na taki komputer to i 5200 złe by nie było…

Radeony odpadają (kiepskie sterowniki pod linuksa), podobnie jak 5200 gdyż za podobne pieniądze jest 6200 który jest o niebo lepszy (obsługuje dx9, PixelShader, ma 1 jednostkę Vertex więcej - w stosunku do 5200). Pytanie tylko czy procesor nie bedzie “zamulał” tej karty tak że będzie ona działać w połowie swoich możliwości ??

no to napisz jaki masz ten procesor :stuck_out_tongue: samo taktowanie nam nie wystarczy aby to ocenić…

geforce 6200 to karta z niskiej półki trzeba też strzec się przed wersją LE która jest 64bitowa…

unikajcie 6200 asusa bo ma 64 bitowe ramy. od 2 dni czytam i przegladam allegro i mozna sie niezle naciac. podaja niektorzy allegrowicze efektywne takowania! wstyd! ja polecam radka 9600 xt