Grafika za ~ 400 zł

(Tiban1) #1

Witam,

Postanowiłem wymienić swojego wysłużonego GF 6600GT na jakąś nowszą kartę. Na zakup karty planuje przeznaczyć ok 400 zł. Chodzi mi głównie o poprawę jakości w grach. Nie mam obecnie zbyt dużo czasu na granie, jednak jeśli już go znajdę to chętnie go poświęcam na granie. Nie zależy mi na jakichś mega efektach, więc wydaje mi się ze za 400 zł coś odpowiedniego znajdę. Po paru kliknięciach na Allegro trafiłem na coś takiego - http://allegro.pl/item355389479_gainward_geforce_9600gt_512mb_ddr3_256bit_tv_dvi_p.html Warto? A może lepiej coś z niższej serii? Zależy mi na karcie GeForce. Na jednym z kompów mam Radeona i jestem średnio zadowolony.

Pozdrawiam

(Sk91) #2

Pytanie nr.

1. Jesteś pewien że twój komputer jest na PCI-E a nie na AGPx8?

2. Jaki masz zasilacz? Bo karty tej klasy wymagają mocnych- firmowych zasilaczy

W cienie do 400zł najlepsza będzie 9600GT 512mb. Ta która podałeś jest bardzo dobra.

(Emilmlo) #3

Warto, nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz, jest wydajniejsza od Radeona HD3850, GeForce 8800GS i Radeona HD3870.

(Sk91) #4

Zasilacz. Moc, firma... :?: :!:

(Tiban1) #5

:slight_smile: Oczywiście ze PCI-E. Zasilacz mam 400W, pewnie mało... A firma to tajemniczo brzmiąca Akyga :slight_smile:

(Emilmlo) #6

400W wystarczy ale to zależy od marki i modelu.

Więc co to za zasilacz dokładnie ??

(Goodprogram) #7

No rzeczywicie tajemnicza ...

Chyba sie nie nadaje ...

Modecom MC 400W albo drożej

OCZ SxS 500W

(Sk91) #8

Musisz niestety dołożyć 130zł na zasilacz, bo tamten nie wytrzyma.

Modecom MC 400W

lub dużo lepszy, na przyszłość z większa sprawnością...

OCZ StealthXStream 500W

Corsair 450W

Wybór należy do Ciebie, ale jedno jest pewne. Wymienić zasilacz musisz.