Grafiki Gigabyte vs MSI vs TwinFrozr II

Mam do Was pytanie o wybór konkretnego modelu karty, ale nie pod względem tego która jest wydajniejsza czy która bardziej opłacalna cenowo, bo o to wszyscy pytaja a w interneceie jest mnóstwo testów. Chodzi mi o wybór konkretnego modelu pod względem głośności chłodzenia w idle. Sprawdzałem sobie ostatnio obecną konfigurację i to co robi największy rumor to nie wentyl w zasiłce na molexie ani auras wave tylko chlodzenie skręcone na 25% w idle:/ I chłodzenie to nie jest referencyjne tlyko jednowentylowy palit. Jak z tego wnioskuję po wymianie wszystkiego najwiekszy hałas może znowu robic grafika w idle. Od razu mówie, że chcę gotową grafikę, bez wymiany chłodzenia na Accelero czy inne.

Wybieram między następującymi kartami:

Gigabyte gtx460

548277.jpg

MSI Cyclone gtx460

548330.jpg

Gigabyte hd6870

gigabyte_hd_6870_soc_1.jpg

HD 6870 TwinFrozr II oraz analogizny model TwinFrozr II dla karty gtx460

592646.jpg

Może ktoś z Was uzytkował powyższe modele albo chociaż dwa z nich żeby porównać je między sobą, która z nich będzie najcichsza w idle, gdy skręcę ją powiedzmy na te 25%, gdyż w stresie jestem bardziej tolerancyjny na hałas?

Witam ja Ci osobiście polecam karte Sapphire

tu masz linka do jej recenzji: http://pccentre.pl/article/show/Sapphir … X/id=17549

Sam taka posiadam i powiem Ci ze najglosniejsza czescia mojego kompa jest teraz dysk :slight_smile:

Pozdrawiam

sapphire będzie na pewno głośniejsza(ma chłodzenie podobne do mojego hd4670) - a cenowo jest znacznie droższa, więc odpada

moze cos pasywnego, np 6850?