Graj z neostradą


(Otzafszetu) #1

Hej, przymierzam się do kupna konsoli Xbox 360. W sieci znalazłem informacje o tym, że TP organizuje promocje na tą właśnie konsole http://biuroprasowe.tp.pl/PressOffice/P ... o?rss=true myślicie, że warto skorzystać?


(PaPuX) #2

Próbują się pozbyć awaryjnych konsol Premium za wszelką cene.

Nie polecam.

Wersja Arcade kosztuje już nowa ok 630zł. Przynajmniej po tyle widziałem w mediamarkt


(slawex1983) #3

Nie wiem skąd PaPux masz te informację. Co z gwarancją?


(PaPuX) #4

Zajmowałem się serwisowaniem konsol XBOX 360. Informacje można znaleźć wszędzie w internecie na czym polegają awarie konsol z pierwszej serii Premium które najprawdopodobniej oferuje TP.

Podstawowe awarie zazwyczaj po kilku miesiącach czyli pospolity RooD spowodowany brakiem prawidłowego zespolenia procesora GPU konsoli z płytą główną i użycie bezołowiowej cyny.

Sam posiadałem kiedyś egzemplarz premium którego odsyłałem na serwis MS gdyż miał gwarancje (trwa to ok 2 tyg do miesiąca) niestety łapał tą samą usterkę 5 razy i 5 razy miałem w rękach nowe konsole.

Kupić oczywiście można ale oby nie był to egzemplarz Premium z przed roku 2008.

Nowe wersje Arcade mają poprawiony system chłodzenia oraz luty na procesorze, nowy CPU 65nm i wiele wiele innych rzeczy które powodują że można się cieszyć z grania a nie z czekania na konsole.


(Xaros) #5

Czyli pewności nie masz...


(Otzafszetu) #6

ale przecież dają na nią gwarancję, więc nawet jeżeli się coś przepali to naprawią, albo wymienią na ten wolny od wad :slight_smile:


(PaPuX) #7

Tak lecz serwis najbliższy jest w Czechach. Sklepy nie kwapią się do wymiany natychmiast konsoli. Naprawa konsoli minimum 2tyg.

Jak już napisałem wyżej ja osobiście odsyłałem swoją 5 razy na tą samą usterkę czyli całkowita awaria hardware.

Datę produkcji konsoli można sprawdzić na tabliczce znamionowej z tyłu obudowy.

Pod żadnym pozorem nie kupować konsol z roku 2006,2007. Wyłącznie 2008 z zasilaczem 175W oraz wyjściem HDMI to zagwarantuje wam że konsola pochodzi o wiele dłużej (jak długo nie wiem), ale jak na razie XBOX 360 oparty na płycie głównej FALCON jest prawie że bezawaryjna.


(klopas) #8

taa... jak się popsuje to powiedzą "niedość że dostałeś bardzo tanio to jeszcze marudzisz!" :smiley:


(Otzafszetu) #9

Nigdzie nie mogę się doczytać z którego roku jest to wersja, pozostaje trzymać kciuki lub przed zakupem po prostu zapytać i na tej podstawie kupić lub nie :slight_smile: