Graj z neostradą

Hej, przymierzam się do kupna konsoli Xbox 360. W sieci znalazłem informacje o tym, że TP organizuje promocje na tą właśnie konsole http://biuroprasowe.tp.pl/PressOffice/P … o?rss=true myślicie, że warto skorzystać?

Próbują się pozbyć awaryjnych konsol Premium za wszelką cene.

Nie polecam.

Wersja Arcade kosztuje już nowa ok 630zł. Przynajmniej po tyle widziałem w mediamarkt

Nie wiem skąd PaPux masz te informację. Co z gwarancją?

Zajmowałem się serwisowaniem konsol XBOX 360. Informacje można znaleźć wszędzie w internecie na czym polegają awarie konsol z pierwszej serii Premium które najprawdopodobniej oferuje TP.

Podstawowe awarie zazwyczaj po kilku miesiącach czyli pospolity RooD spowodowany brakiem prawidłowego zespolenia procesora GPU konsoli z płytą główną i użycie bezołowiowej cyny.

Sam posiadałem kiedyś egzemplarz premium którego odsyłałem na serwis MS gdyż miał gwarancje (trwa to ok 2 tyg do miesiąca) niestety łapał tą samą usterkę 5 razy i 5 razy miałem w rękach nowe konsole.

Kupić oczywiście można ale oby nie był to egzemplarz Premium z przed roku 2008.

Nowe wersje Arcade mają poprawiony system chłodzenia oraz luty na procesorze, nowy CPU 65nm i wiele wiele innych rzeczy które powodują że można się cieszyć z grania a nie z czekania na konsole.

Czyli pewności nie masz…

ale przecież dają na nią gwarancję, więc nawet jeżeli się coś przepali to naprawią, albo wymienią na ten wolny od wad :slight_smile:

Tak lecz serwis najbliższy jest w Czechach. Sklepy nie kwapią się do wymiany natychmiast konsoli. Naprawa konsoli minimum 2tyg.

Jak już napisałem wyżej ja osobiście odsyłałem swoją 5 razy na tą samą usterkę czyli całkowita awaria hardware.

Datę produkcji konsoli można sprawdzić na tabliczce znamionowej z tyłu obudowy.

Pod żadnym pozorem nie kupować konsol z roku 2006,2007. Wyłącznie 2008 z zasilaczem 175W oraz wyjściem HDMI to zagwarantuje wam że konsola pochodzi o wiele dłużej (jak długo nie wiem), ale jak na razie XBOX 360 oparty na płycie głównej FALCON jest prawie że bezawaryjna.

taa… jak się popsuje to powiedzą “niedość że dostałeś bardzo tanio to jeszcze marudzisz!” :smiley:

Nigdzie nie mogę się doczytać z którego roku jest to wersja, pozostaje trzymać kciuki lub przed zakupem po prostu zapytać i na tej podstawie kupić lub nie :slight_smile: