Grupa domowa i udostępnianie plików?

(system) #1

witam, mam jeden komputer na którym utworzyłem "grupę domowa" i przyłączyłem do grupy 2 laptopy, i teraz udostępniłem całą zawartość dysku "d" dla grupy domowej, ale chciałbym aby jeden lap. miał "odczyt i zapis" a drugi tylko "odczyt" jest taka możliwość?

(darek719) #2

jakieś propozycje?

(Piecia110) #3

jedynie co to zaawansowane udostępnianie przypisane do konkretnych użytkowników o ile się nie mylę. a Swoja droga po co ci ograniczenia skoro 2 kompy są twoje ?? chyba ze jest inaczej

(darek719) #4

tak żeby brat przypadkiem nie skasował

(inzaghi89) #5

No to tylko i wyłącznie tak jak napisał peterrek. http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... th-someone na filmiku masz wyśmienicie opisaną najprostszą metodę.

(MrAsusrp6) #6

udost.png

(darek719) #7

filmik fajny, ale nie bardzo mogę odnaleźć te opcje, przypomnę że chcę cały dysk d udostępnic, klikam prawym i jest tylko opcja udostępnianie zaawansowane i dopiero po paru kliknieciach mogę wskazać uprawnienia ale inaczej niż na filmiku, a w lokalizacji nie wykrywa innego komputera tylko ten na którym pracuje :frowning: zamieszczam screeny

(Piecia110) #8

na pewno masz ta sama grupę domowa?? kompy nie maja takich samych nazw ?? bo często to jest przyczyna nie widoczności

(darek719) #9

kompy nie maja tych samych nazw, utworzyłem grupę domową na komputerze 1 a później dołączyłem komputer 2