Grupa domowa - udostepnianie folderów?

witam, mam połączone 2 komputery przez grupę domowa i nie chce udostępniać dokumentów, muzyki czy obrazów, czyli standardowych folderów tak jak to można wybrać z listy

9zuiyv.jpg

tylko chciałbym dodać do tej listy nowy folder [miejsce], gdzie będę wrzucał pliki gotowe do udostępniania, i chciałbym aby ten folder znajdował się na tej liscie co te standardowe? jest to wykonalne? chodzi mi o to aby te 2 komputery miały stworzony folder o tej nazwie i mogły go szybko zaznaczyć do udostępniania, nie chce korzystać z moje dokumenty, bo często trzymam tam pliki którymi nie chce się dzielić nawet w grupie domowej :stuck_out_tongue:

wiem ze strasznie dużo wymagam, ale chciałbym to tak skonfigurować :stuck_out_tongue:

http://www.dummies.com/how-to/content/h … group.html

działa, ale nie do końca tak jak w linku, dodaje folder na dysku c o nazwie “pliki”, klikam udostępnij odczyt zapis dla grupy domowej, i idę na pc2, włączam sieć i rzeczywiście jest tam mój folder “pliki” ale jak wchodzę w grupę domową na moim pc1 to dalej mam tylko 9zuiyv.jpg

a nie ma tu folderu “pliki”, a chodzi mi tez oto że mimo dodania nowego folderu udostępniania nie musiał kasować danych z folderu “pliki” ale mógł wejsc w grupę domową i szybko odznaczyć folder “pliki” a zaznaczyć np. “moje dokumenty” czy “obrazy” :frowning: można to jakoś zrobić czy muszę się zadowolić tym co mam, bo twoja odpowiedz jest jak najbardziej poprawna, ale nie do końca mnie zadowala :stuck_out_tongue:

Dodatkowe foldery nie pojawią się w tym okienku. Jak potrzebujesz szybko wyłączyć folder z udostępniania, to na pasku narzędziowym Eksploratora masz przycisk “Share with” -> Nobody.