Grupa Robocza - zwiecha

Cześć :!:

Mam Windows XP, jestem w sieci LAN. Gdy wchodzę w “Moje Miejsca Sieciowe” mam puste okienko. Klikam wtedy na “Pokaż komputery z mojej Grupy Roboczej” i jest zwiecha… Komputer nie odpowiada, za każdym razem musze korzystać z ctrl+alt+delete :-D. Co ztym zrobić :?: Może znacie jakiś dobry, po polsku, i łatwy w obsłudze program do oglądania innych komputerów z sieci i ściągania od nich plików :?: :?

Z góry dzięki za rady. :twisted:

Długo czekasz? - wyłącz w zaplanowanych zadaniach sprawdzenie udostępnionych drukarek i faksów czy jakoś tak - to czasami trwa…

Czekam kilka chwil, aż jest tzw. “brak odpowiedzi”. Możesz dokładnie napisac gdzie jest ta funkcja :?: :mrgreen:

Może mi sie coś po teg- zobacz w opcje folderów - widok - automatycznie

wyszukuj foldery i drukarki.

A może awaria LAN? Nikt nic nie udostępnia?

Może zmienili nazwe grupy roboczej albo ty masz złą.

Wejdź na otoczenie siecowe. Pokaż komputery grupy roboczej i kllinij odśwież. Poczekaj chwilkę. Jeżeli jest błąd powinien się wyświetlić komunikat. Nie nerwuj się i nie wyłączaj za szybko moich miejsc sieciowych.

Nie jest to program po polsku - ale nie na tyle skomplikowany aby się nie połapać -

Shed is a very fast Windows shared resource scanner. Multiple potential hosts are scanned in parallel and when a shared resource is encountered it is enumerated in a separate thread for maximum efficiency.

http://www.keir.net/shed.html

Jutro sprawdzę KaiES vel Sikorsky :smiley: Dzisiaj nie ma już ochoty :stuck_out_tongue:

Właściwości połączenia lokalnego (Start / Ustawienia/ Panel sterowania/ Moje miejsca sieciowe) i sprawdzamy czy mamy zainstalowane i włączone następujące rzeczy:

  • Klient sieci Microsoft Networks,

  • Udostępnianie plików i drukarek,

  • Protokół TCP/IP (to oczywiście jest, bo inaczej nie działałby internet)

.

Następnie - Właściwości protokołu TCP/IP/ przycisk Zaawansowane/ zakładka WINS i zaznaczamy Włącz system NetBIOS przez TCP/IP.

Update:

Sprawdź

Zrobiłęm tak… zobaczymy czy wszytsko gra :!:

Można jeszcze dodać wpis do Rejestru

Już nie trzeba nic robić. Wszystko działa tak jak trzeba. THX asterisk :!: :smiley: